Yüz germe yöntemi nasıl uygulanıyor?

Paylaş
 

 

Medicana Bahçelievler Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Mehmet Kartal, Yüz germe yöntemi ile ilgili merak edilenleri anlattı…

1. Merhabalar doktor bey sizi tanıyabilir miyiz?

yuz-germe-yontemi-nasil-uygulaniyor-medicana-3

Op. Dr. Mehmet Kartal

Merhaba. Medicana Bahçelievler Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahı Op.Dr. Mehmet Kartal. Tıp eğitimimi Süleyman Demirel Üniversitesi’nde 2005 yılında tamamladıktan sonra 2007 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalında tıpta uzmanlık eğitimine başladım ve 2012 yılında plastik cerrahi uzmanı oldum. Yakın zamanda görev yaptığım Denizli Devlet Hastanesinden ayrılıp Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde plastik cerrahi uzmanı olarak görev  yapmaktayım.

2. Plastik ve Estetik Cerrahi bölümünü neden seçtiniz ve hastalarınıza hangi konularda, nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Benim Tıp Fakültesine giriş amacım cerrah olmaktı. Plastik Cerrah olmaya Tıp Fakültesi son sınıfta karar verdim. Bu kararı vermedeki en büyük etken plastik cerrahinin devamlı bir gelişim sürecinde olması ve yeniliklere açık bir branş olmasından kaynaklanmaktadır.
Hastalarımıza gerek rekonstrüksiyon (travma, kayıp, doğumsal nedenler ile oluşmuş sakatlıkların yeniden düzeltilmesi), gerekse estetik konularda yardımcı olmaktayız.

3. Güzellik ve sağlık bir bütündür, hastalarınızın tüm taleplerini karşılıyor musunuz, yönlendirmede yapıyor musunuz?

Haklısınız, güzellik ve sağlık birbirini tamamlayan bütünün parçalarıdır. Sağlıksız yaşayan bireyin güzelliğini koruması ve devam ettirmesi zor ise, aynı şekilde güzelliğinden, görünümünden memnun olmayan bireyde de özgüven eksikliği, sosyal ortamlarda baskı hissi, panik hali olması gibi psikolojik sağlık problemleri oluşabilmektedir.

Hastam ile yaptığım muayene ve görüşmede şikayetlerini dinleyip, fizik muayenesini yapmaktayım. Yaptığım değerlendirme sonucunda hastanın şikayeti ve talebinin kendisine uygun olup olmadığını kendisine açıklarım. Eğer şikayeti ve talebi hastanın muayene bulguları ile uyuşmuyor ise ameliyat olmasını önermem, biraz daha düşünmesini isterim. çünkü hasta ne istediğini bilmiyor ise veya psikolojik olarak çöküntü halinde ise ( eşinden , sevgilisinden ayrılmış veya kaybettiği sevgilisini yeniden elde etme hayali gibi) ameliyat olması sorunlarını gidermeyecektir.

4. Medicana Bahçelievler Hastanesinde kadınlar en çok hangi yöntemi talep ediyorlar?

Genellikle botox ve dolgu uygulaması en çok yapılan işlemdir. Rinoplasti ve meme estetiği isteyenlerde hayli fazla. Ancak, hastalarımız geleneksel operasyonlardan ziyade minimal invaziv yöntemleri daha çok talep etmektedir. Buna örnek olarak örümcek ağı yöntemi ile yüz germeyi verebilirim.

yuz-germe-yontemi-nasil-uygulaniyor-medicana-2
5. Son zamanlarda ameliyatsız yüz, özellikle boyun gerdirme gündemde, Örümcek Ağı yoluyla nasıl sonuçlar elde ediyorsunuz? Kimlere uygulanabilir? Sonuçlar yüz güldürüyor mu? Kalıcılığının süresi ne kadardır?

Günümüzde bu yöntem oldukça revaçta. Minimal invaziv olması, kısa sürede yapılabilmesi (20-30 dakika), operasyon sonrası sorunların az olmasından dolayı hastalar tarafından olumlu karşılanmaktadır.
Bu yöntem özellikle 35-45 yaş aralığında olan , boyun ve yüz bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların başlangıç veya orta düzeyde olan hastalar için idealdir. İşlemden hemen sonra hasta evine, iş hayatına dönebilmekte ve yüz ve boyun bölgesindeki değişiklikleri hemen fark edilmektedir. Operasyonun etki başlangıcı hemen hissedilse de asıl etki başlangıcı 2. ayda olmakta, 6. ayda zirveye ulaşmaktadır. operasyon yapıldıktan sonra etkisi genellikle 2 yıldır.

6. Siz gençlik ve güzellik için kadınlara hangi acısız ve kalıcı metodları önerirsiniz?

Gençlik ve güzelliği korumak için kalıcı bir metod yoktur. bunun yerine yaşlanmayı yavaşlatıcı yöntem olarak aralıklar ile lazer ile cilt yenileme, peelling uygulaması, cilt soyma yöntemi olan dermabrazyon işlemleri uygulanabilir. Zaman aralıkları ile yapılan botox uygulması, dolgu uygulması gibi yöntemler de acısız ve güvenlidir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak