Yetim kız çocukları unutulmadı

Paylaş
 

‘Kültür Harmanı’ Projesi kapsamında Türkiye’nin birçok ilinden gelen yetim kız çocukları Küçükçekmece’de ağırlandı.

 

Özel İçerik: heykadin.com

Küçükçekmece Belediyesi, Asitane Kültür ve Sanat, Eğitim ve Dayanışma Derneği işbirliği ile yetim kız çocuklarını kahvaltıda ağırladı. Küçükçekmece Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltıya, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Güllüçayır ve Asitane Dernek Başkanı Hasibe Turan başta olmak üzere Diyarbakır Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdür Yardımcısı Sevinç Uyar ile yetim öğrenciler katıldı.

Kultur-Harmani-Projesi-Kucukcekmece-1

KÜLTÜR HARMANI PROJESİ

‘Kültür Harmanı’ Projesi kapsamında Mersin, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Van, Erzurum, Ankara, Denizli ve Edirne gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki illerden gelen 15 yetim kız öğrenci İstanbul’da ağırlandı. İstanbul’da kaldıkları bir hafta boyunca genç kızlara müzikte çeşitli enstrümanlar, geleneksel sanatlar Ebru – Tezhibi, İngilizce, Arapça, Drama ve Diksiyon ile İstanbul’un tarihi yapısı ve kültürü gibi dersler verildi.

Kultur-Harmani-Projesi-Kucukcekmece-3

Kahvaltıda yetim çocuklarla buluşan Sibel Güllüçayır, “Böylesine anlamlı bir projeye katkıda bulunmak bizi çok mutlu etti. Küçükçekmece Belediyesi olarak Temel Karadeniz Başkanımızın da talimatıyla sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdik. Gençler bizim geleceğimiz ve aile ortamında yetişmeyen bu kız çocuklarının aile sıcaklığını yaşaması bizim için önemli.”dedi. Kahvaltı boyunca kız çocuklarıyla teker teker ilgilenen Güllüçayır duygusal anlar yaşadı.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak