Yatmadan önce cilt bakımı nasıl olmalı?

Paylaş
 

Günün tüm stresini arkanızda bırakarak, uyumadan önce aynaya bakın, cildinize gereken ilgiyi gösterin ve güzelliklere dalın… İşte size iyi gelecek güzellik sırları…

Sağlıklı bir cilt için, gündüz ve gece cilt bakımı mutlaka yapılmalıdır. Güne ışıl ışıl bir ciltle başlamak istiyorsanız; gece bakım rutinlerinizi yeniden düzenlemelisiniz. Gece yapılan cilt bakımları, hücrelerin yenilenmesini, cilt tonunu dengelenmesini sağlar ve aydınlık bir görünüm kazandırır.

İşte sağlıklı bir cilt bakımı için altın değerinde tavsiyeler…

Gece yatarken makyajınızı temizleyin

Makyaj, gözenekleri tıkayarak cildin nefes almasını önler. Gözeneklerin tıkanması, siyah nokta oluşumunu tetikler. Makyaj kalıntıları; cildin yağ dokusuna hasar verir, yağ birikimine sebep olur. Gece yatmadan önce cildinizi temizleyin. Doğal yağlı sabunları tercih ederek cilt temizliğini tamamlayabilirsiniz.

Tonik kullanın

Cilt tonikleri cildin yağ dengesini düzenleyerek, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Cilt toniği, sivilce oluşumunu önler, cildi tozdan ve kirden arındırır. Doğal bir ürün ile cilt bakımınıza devam etmek istiyorsanız gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz.

Yağsız nemlendirici kullanın

Cildin sağlıklı bir yapıya sahip olması için neme doymuş olması gerekir. Dış faktörler, cilt dokusunu kurutur. Cilt dokusunun nemini sağlamak için düzenli olarak nemlendirici krem kullanmak gerekir.

Göz kremi kullanın

Göz çevresi, ince bir yapıya sahiptir. Göz çevresinin nem dengesinin sağlanması için düzenli olarak göz kremi uygulanması gerekir. Göz kremi , göz çevresini nemlendirir, kırışıklık oluşumunu engeller. Göz kremini, gözün iç kısımdan başlayarak yüzük parmağı ile uygulayabilirsiniz. Nazik bir şekilde göz çevresine masaj yapabilirsiniz.

Yastık kılıflarını düzenli olarak değiştirin

Yastık kılıfları, kiri ve tozu içerisinde tutar. Yastık kılıfları haftada bir veya iki kez düzenli olarak değiştirilmesi gerekir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak