YALNIZLIĞININ SOĞUKLUĞUNDA ISINMAK

Paylaş
 

Her geçen gün yaşlanıyor ve her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz. Yaşamı çok fazla ciddiye almamız gerektiğini her fırsatta kulağımıza fısıldıyor hayat. Dün bizimle birlikte olanlar bugün yanımızda yoklar. Kimileri aramızdan göçüp ebediyete uğurlandılar, kimi ise yaşarken öldü. Ne acı değil mi?

Her zaman bir kaybolmuşluğu izliyoruz içimizde akıp gidenleri. Geriye bakıp, ileriye adım atmak istiyoruz ama ilerleyişimizin çıkmaz sokağında yürüdüğümüzü ve soğuk bir betona tosladığımızın farkına hep son anda farkediyoruz.

Benlikler, zorunluklar, tutsaklıklar yoruyor hayatı… Sahi nedir insanı bu hale getiren tutsaksaklık? Ne diye göz göre mutsuzluğa adım atar ki insan?

Sonra başını öne doğru eğerek, derin bir nefesle içini çekip, yalnızlığının soğukluğunda ısınıyorsun. Bitmeyen ve her daim yanında olan bir ‘yalnızlık’ oluyor seni teselli eden. Nerede olursan ol, nereye gidersen git, en kadim dostun yalnızlığınla oyalanıyorsun. Zaten hep var O…

Yutkunuyorsun, bazen de gözlerini yumarak, her şeyden kaçırveriyorsun o an. O an sadece sen oluyor hayat. Hayat, yüreğinde bir yerde kıvrılıp oturuyor az ötede kenarda. En rahat oturuş ve soluğu çekiyor içine. Bu kez yalnızlığındaki sessizlikle huzur buluyor.

İçinde kopan fırtınalar,”yokolacaksın, yutacak seni bu girdap” dese de onu tutacak bir el bekliyor ara sıra. Aslında başka bir ele de gerek yok.  İnsan kendi eliyle yapmıyor mu onca şeyi. Kendi eliyle büyütüp, kendi eliyle kayboluşunu izlemiyor mu ki hayatının? Ne diye sonra oturup ağlıyor ki hayatın ona verdiklerine…

Bu kadar mutluluğa yakınken, mutsuzluğun kapısından neden ayrılmak istemiyor ki insan?

İçi ürperiyor insanın, titriyor, üşüyor hatta. Öyle bir ürperiş ki, soğuk kış gününde bile kor ateşin yanık izleri gibi yakıyor içini. Yanıyor, kanıyor ve ağlıyor.

Ama güneş hep var….

O hep var.

Ne olursa olsun O var.

Her yerde O var.

Yalnızlığını bile seninle paylaşan O var; Güneş….

Güneşim….

İyi ki varsın…

Seni çok seviyorum…

 

Severek Ölelim

 

Hamit ETEEVRANS 

Yayın Yönetmeni

 

www.heykadin.com.tr

www.hamiteteevrans.com

facebook.com/HamitEteevrans

twitter.com/HamitEteevrans

  • Site Yorum

Bir yorum bırak