Ve ders zili çaldı

Paylaş
 

Küçükçekmece’de 2014-2015 Eğitim -Öğretim yılına coşkulu bir başlangıç yapıldı.  

 

Özel İçerik: heykadin.com

Küçükçekmece Kaymakamlığı, Küçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 2014-2015 Eğitim -Öğretim yılı açılış programı düzenlendi. Toki Şehit Efkan Kıran İlkokulu’nda düzenlenen yeni eğitim öğretim yılı açılış programına Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, eğitimin maddi ve manevi kalkınmadaki önemine dikkat çekerek, ‘ Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerindeki yerimize ancak eğitimle ulaşabiliriz. Yeni eğitim dönemi öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz için hayırlara vesile olsun.’ dedi.

kucukcekmece-belediyesi-egitim-ogretim

‘HEYECANINIZI PAYLAŞIYORUM’

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise, ‘Mustafa Kemal Atatürk öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır, demiştir. Çocuklar, her yetişkin bireyi kendilerine öğretmen olarak alıyor. Tüm yetişkinlerin bu konuda hassasiyet hissetmesi gerekiyor. Bugün okula başlayan öğrencilerimizin ve onların ebeveynlerinin heyecanını paylaşıyorum. Yeni dönemin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’ diye konuştu.

‘150 BİN ÖĞRENCİMİZ VAR’

Küçükçekmece’de öğrenci sayısının 150 binlere ulaştığını ifade eden Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya’da, ‘Çocuklarımızı analitik düşünen, ufku açık, bilimsel bilgiyi edinmekle birlikte hayata geçirebilen, demokrat ,sevgi dolu gençler olarak yetiştirmek istiyoruz. Dünyayla rekabet edebilecek bir genç nesil yetişsin istiyoruz.’ diyerek, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

‘BAŞKAN KARADENİZ, ÖĞRENCİLERLE OYUN HAMURU OYNADI’

Konuşmaların ardından okul öğrencileri şiirler okuyarak, Artvin ve Silifke yöresine ait halk oyunları gösterilerini sundu. Renkli geçen İlköğretim Haftası kutlamalarında, ilkokul öğrencilerinin heyecanı gözlerinden okunurken, öğrenciler protokol üyelerine de çiçek takdim etti.

Programın ardından, protokol üyeleri 1. Sınıf öğrencilerine kitaplarını dağıtırken, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, öğrencilerle oyun hamuru oynayarak keyifli dakikalar geçirdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak