Ücretsiz işaret dili kursu veriliyor

Paylaş
 

 

Hayat Okulu’ndan bir meslek kursu daha… Kursta Ücretsiz işaret dili kursu veriliyor… 

Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hayat Okulu projesi pek çok branşta sertifika programlarıyla vatandaşları meslek sahibi yapıyor.

Bu kapsamda işaret dili öğretici ve tercüman eğitimi kursu da açan Hayat Okulu Meslek ve Gelişim Kursları kapsamında; Türk işaret dilini (TİD) aktif bir şekilde kullanabilme, işitme engellilerle iletişim kurabilme, istenilenleri anlatabilme, işaret dilinde tercümanlık yapabilme ve  işaret dilini öğretebilme bilgi ve becerisinin eğitimini verecek.

hayat-okulu-isaret-dili-egitimi-1

 ÖN LİSANS VEYA LİSANS EĞİTİMİNİ TAMAMLAMAK GEREKİYOR

Vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği programa katılacak kursiyerlerde, ön lisans veya lisans eğitimini tamamlamış olma, işaret dili programından sertifika alma şartları aranıyor.

Program kursiyerlere; işaret dili genel özellikleri, işaret ve beden dili ilişkisi, iletişim ve günlük konuşma dili, TİD özelliklerine göre cümleler, TİD cümlelerinde ekler ve zamanlar, TİD cümlelerinde öğeler, TİD’e göre hazırlıklı ve hazırlıksız konuşma, TİD kurallarına göre çevirmenlik alanlarında eğitim verecek.

Programı bitiren kursiyerler, kazandıkları mesleki yeterlilikler doğrultusunda bu alanda hizmet veren eğitim kurumlarında çalışabilecekler.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak