TURİSTLERE MÜSLÜM BABAYI ANLATACAĞIZ

Paylaş
 

Durgun ve durağan bir süreçten geçtiğimiz için, Mavi Kaptan olarak, benim ve kalemiminde süreçlerden etkilenmesi normal diye düşünüyorum.

Kalemim kırılacaktı neredeyse, neyse ki Mevla izin vermedi. Çok üzülürdüm, neden mi? Çünkü, insani ve ruhani varlıklardan sonra kalemi seviyorum. Sizler de cebinizde ve yüreğinizde kalem taşıyabilirsiniz. Yararlı, zararsız, dünyayı saf, masum ve renklerle yaşamak için ideal.

Saygı; sözlük anlamı olarak çokta umurumda değil, çağrışımı önemli. Genel, otoriter, sevimli ve kalite kokan bir ifade.

Peki, toplum tarafından fazlaca dillendirilen, her köşe başını dönerken karşımıza çıkan “saygı” bizlerden hakettiği değeri görüyor mu? Evet, sorumuzun cevabını kendisinin vermesi için mikrofonu uzatıyorum.

Buyurun saygı beyciğim, hanımefendiciğim söz sizde. Merhaba arkadaşlar, ben Saygı. Beni tanıyorsunuz biliyorum, ilginiz hoşuma gidiyor, teşekkür ederim. Kısaca tekrar kendimi hatırlatayım, unutmuş arkadaşlar olabilir. Ben; ilişki içinde olan birey veya kurumların(örneğin dinlerin veya ulusların), birbirlerinin ilgi ve tutumlarının farkında oldukları, yapıcı bir davranış tarzını benimsedikleri olumlu bir duyguyum.

İlişkide olunan, iletişim kurulan varlık veya oluşumun hak, değer, inanç ve her türlü özelliğini göz önünde tutmayı ve bunlara önyargısız yaklaşmayı içeriyorum. Ve Dünya doğumluyum, Malatyalı olduğum söyleniyor fakat sadece Malatyalı değilim Dünya nüfusuna kayıtlıyım.

Moderatör Mavi Kaptan kardeşimin sorusuna gelince; sevgili arkadaşlar, aslında benim ismim zikredildiği kadar, benim özüme dikkat edilmiyor. Heryerde adım geciyor, bunlar kulağıma geliyor, lakin iş öze indiğinde saygıyla hayata bakılmıyor.

Ben istiyorum ki; her insan birbirinin düşüncesine, yaşantısına, kişiliğine hoşgörüyle bakabilsin, birbirine sevgiyle yaklaşabilsin, suçlu aramasın, müdahale etmesin. Hataları varsa (illaki hepimizin mevcut), bu hataları ince bir şekilde incitmeden, içine işleyerek ifade etsin, onarmaya çalışsın. Sevinçlerini, hüzünlerini bir başkasını rahatsız etmeden ölçüsünde yaşasın.

Doğayı ve hayvanları korusun. Kendi yaşamına odaklansın, kendisine yatırım yapsın. İnsan ilişkileri, yardım ve dürüstlük üzerine kurulsun. Bunlar vb.sağlanabildiği sürece ben hakettiğim değeri bulmuş olacağım. Benim değerimi buluyor olman kendi adıma pek önemli değil, gayem sizlerin kısacık ömrünüzü güzel ve mutlu geçirebilmeniz.

Sevgili kardesim Mavi Kaptan bana kendimi ifade etme imkanı sunduğun için teşekkür edip, sözlerimi son bir cümleyle tamamlıyorum. “Dünya kötülerin değil, iyilerin dünyasıdır. Sen iyiysen mutlaka yaklaşımda iyi olur”.

Evet canlar saygı babayla guzel bir söyleşimiz oldu, beni kırmayıp konuk olduğu ve bizi aydınlattığı için kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Varlığın yeter saygı baba 🙂

Sütlü ve fıstıklı Diyarbakır burma kadayıfı yemeye gidiyorum, üzerine maraş usulü dondurma da ekletiyorum gelmek isteyen dostlar Sirkeci’deyim beklerim. Gelirken telefonunuzun müzik bölümüne Müslüm Babanın 3 parçası ekleyin lütfen. Turistlere Müslüm Babamızın tanıtımını yapacağız. Şarjım biterse sizin telefonları kullanmam gerekecek 😉

Kutsal timur hepimizi korusun. I loves amokachi 🙂

 

Sevgilerimle

Mavi Kaptan Tuna / www.heykadin.com.tr

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak