Sıradışı maviliği zarafetle hissedin

Paylaş
 

 

Tarihte pek çok efsaneye konu olmuş, mavi ve pembe rengin oluşturduğu mistik auranın başka hiçbir taşta bulunmadığı Afrika’nın sıradışı taşı Tanzanit taşlı Favori yüzükleri, görenleri etkiliyor.

Yeryüzünde sadece Tanzanya’da çıkarıldığı için bu ismi alan ve mavi rengini çevreleyen, yalnızca parladığında ortaya çıkan pembe ışık saçan Tanzanit taşlı yüzükler, Favori tasarımcıları tarafından sıradışı olmak isteyen hanımlar için tasarlandı.

tanzanit-tasli-yuzuk-favori-1

Milyonlarca yıl önce tektonik hareketliliğin yaşanması ile volkanik kayaçların arasında oluşmuş olan Tanzanit taşı, Afrika’nın en yüksek noktası olan Kilimanjaro Dağı’yla beraber oluşum sürecini tamamlamış. Işığın kırma açısına göre renk değiştiren Tanzanit, doğru kesim teknikleri ile göze çok hoş gelen pembe bir ışık veriyor.

tanzanit-tasli-yuzuk-favori-3

Dünya’da sadece tek bir yerde çıkan Tanzanit, mavi ve pembe rengin oluşturduğu mistik auranın başka hiçbir taşta bulunmaması nedeniyle de dünyanın en özel taşları arasında yer alıyor.

Favori’nin, Türkiye çapındaki 100 mağazasında tüketicilerin beğenisine sunulan ürünlerini incelemek için en yakın Favori mağazasını ya da www.favori.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ürün Fiyatı:

1.yüzük: 12.692 $

2.yüzük: 21.880 $

  • Site Yorum

Bir yorum bırak