Sıradışı balkonlar için ipuçları

Paylaş
 

 

Balkonunuzda pratik birkaç öneriyle harikalar yaratabilirsiniz…

İlkbaharın gelmesiyle birlikte içimizdeki kıpırtılar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Balkonlarınızı keyif köşelerine dönüştürmek için hazırlıklara başlayabilirsiniz.

Baharı huzur dolu karşılamak için sizlerle renkli, cıvıl cıvıl, enerji dolu, farklı ve eğlenceli balkon dekorasyon önerilerini paylaşmak istedik.

siradisi-balkonlar-icin-ipuclari-2

İşte keyifli balkonlar için dekorasyon önerileri:

– Balkon dekorasyonunuza başlamadan önce balkonunuzun konumunu gözden geçirin. Güneş nereden geliyor? Hangi yönde manzara güzel veya hangi yönde rahatsız edici görüntüler var? Örneğin istemediğiniz görüntülerden kurtulmak için şık paravanları tercih edebilirsiniz. Ancak bu paravanların havayı geçiren, rüzgarınızı kesmeyecek özellikte olmalarına dikkat edin. Balkonunuza gelen güneşin yönünü tespit ettikten sonra balkonunuz için uygun olan gölgeliği seçin. Balkonunuz için bir tente mi, perde mi yoksa şık bir şemsiye mi daha uygun?

– Balkonunuz küçük dahi olsa kendiniz için bir keyif köşesi hazırlayın. Saksılarda çiçekler, renkli mumlarla romantik bir balkon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Balkonunuz için sardunyaları ve saksı güllerini tercih edebilirsiniz.

– Balkonunuzun zemininde dış mekana uygun halı ya da kilimlerden faydalanabilirsiniz. Bu hem size kullanım kolaylığı sağlayacak hem de balkonunuza oturma odası sıcaklığı verecektir.

siradisi-balkonlar-icin-ipuclari-1

– Balkon dekorasyonunda küçük dokunuşlarla harikalar yaratabilirsiniz. Renkli saksı sepetler ve kırlent yastıklarla balkonunuzda şık bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

– Renkli sandalye ve masalarla neşeli bir balkon hazırlayabilirsiniz. Özellikle küçük balkonlarda açılır kapanır sandalye ve masa modelleri az yer tutacağından çok daha kullanışlı olacaktır.

– Hasır saksı sepetlere ve renkli saksılara yerleştireceğiniz rengarenk çiçeklerle balkonunuzda hoş bir hava verebilirsiniz. Fener ve mumları bir tepsinin içerisine yerleştirerek balkonunuz için romantik bir köşe de hazırlayabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak