Sevgi Şahin – YAŞAM KOÇU SEÇİMİ…

Paylaş
 

KİMLERİN YAŞAM KOÇUNA İHTİYACI VARDIR?

 

Günümüzde yaşamın koşturmasına baktığımız zaman sadece hedeflerimize ulaşmak ve istediğiniz değişim, dönüşümü yaşayabilmek adına gerekli adımları atmak için profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyor musunuz? Hedeflerimize ulaşmak için çaba gösterirken gücümüzü etkili ve doğru kullanmak önemli.

Düşüncelerimizle, duygularımızla, hislerimizle yaşarken daha sağlıklı, daha özgüvenli, yaşamın amacını anlamış, dengeli ve huzurlu bir hayat için yaşam koçundan yardım alabilir miyiz?

Bana en çok sorulan sorulardan biri şu… Yaşam koçuyum diyen o  kadar çok insan var ki nasıl seçici olacağım?

Öncelikle şunun farkında olmalısınız. Yaşam  koçunuzu seçmek sizin özgür iradenizle olacak bir seçim. 

Dünyada koçluk eğitimi veren çeşitli kuruluşlar bulunmaktadır. Hizmet aldığınız koçun gerçekten akredite olmuş yani uluslararası sertifikalı olmasına dikkat ediniz. Bu dünyada ICF ve IC onaylı olması demektir. 

Sevgi Şahin olarak Davranış Bilimleri Uzmanı ve psikoloji eğitimi olan akademik kariyerimi,  ICF -IC onaylı  koçluk eğitimi veren kurumdan alarak taçlandırdım. Akademik eğitimimdeki dalım tabii ki insanları tanımamda çok yol gösterici oluyor. Bunu yaşam koçluğu eğitimleriyle ve içsel dengelerin sağlanması için etkili diğer enerji psikolojisi teknikleriyle birleştirince ortaya muhteşem sonuçlar çıkıyor.

Seçtiğiniz yaşam koçu işini severek yapıyor mu? Yaşam koçu olarak bu işinden mutlu mu?

Enerjisi, motivasyonu yüksek mi?

Kendisini gerçekten biliyor mu?

Herkes hayatın içinde var ve ben herkese saygı duyuyorum. Diyebiliyor mu?

Seçtiğiniz ve sevdiğiniz bir hayatı yaşamanız sizin elinizde… Profesyonel olarak destek olacak, doğru cevapları bulmanızda yol arkadaşlığı yapacak yaşam koçu bulabilirsiniz.

İyi bir koç size ” neden?” Sorusuyla gelmez. ” nasıl?” Sorusunun cevabını sizin bulmanız için rehber soruları sorar. Bu elbette yapmış olduğu koçluk seansları ve tecrübesiyle doğru orantılı olarak sonuç ve hedefe götürür.

Yaşam koçuna ihtiyacım var mı? Sorusuna gelince,  kendinize şu soruları sorabilirsiniz.

Hayal ettiğim geleceğe ulaşmak için hedefime  yakın mıyım?

Hayatım ile ilgili cesur adımları atmaya hazır mıyım?

Yaşamımı profesyonel destekle  kolayca yönetmek istiyor muyum?

Hedefim yok belirlemek için bir desteğe ihtiyaç duyuyor muyum?

Bu yazıyı okuyorsanız değişim için arayıştasınızdır.

Zihinsel, ruhsal, duygusal değişim fiziksel yaşamınıza yansır. Bu ise yeniden doğmak gibidir. Birinci doğumunuz annenizden doğduğunuz o ilk andır. İkinci doğumunuz ise zihinsel, ruhsal, duygusal, fiziksel olarak yaşamınızın her alanında kendinizi iyi hissetmenizdir.

Ben sevdiğim mesleği yapıyorum. İşim benim hobim diyebilirim. Öyle hissediyorum. Bundan da büyük keyif alıyorum. Mutluluk duyuyorum. Çünkü insanların yaşamına dokunmak ve farkı fark etmelerinde yol arkadaşlığı yapmak benim için çok eğlenceli…

Yaşam amacınızda sizin için eğlenceli olan nedir?

Bu sorunun gerçek cevabını bulmak için profesyonel destek alabilirsiniz…

 

Sevgiyle kalın

Sevgi Şahin / www.heykadin.com

Enerji Terapisti ve Yaşam Koçu

  • Site Yorum

Bir yorum bırak