Sevgi Şahin – DOLUNAY ZAMANI

Paylaş
 

 

27 Ekim 2015 Salı günü Türkiye saatiyle 14.05’te Dolunay zamanı…

Dolunay zamanı Ay’ın en görkemli görüntüsüdür. Dünya, Güneş ile Ay’ın arasında olduğunda Dolunay fazı dır.

Ay’ın enerjisi bu dönemde en yüksek olduğu noktadadır. Dolunay’da Dünya üzerindeki elektromanyetik dalgalanmalar zirveye ulaşır. Dolayısıyla daha sinirli, kırılgan ve kızgın, öfkeli olunabilir.

İnsanların beyin fonksiyonları, küçük elektrik akımları ile meydana gelir. Dolunay döneminde dışarıdan gelen elektromanyetik dalgalar, bu akımları etkiler. Bu nedenle Dolunay zamanı insan hayatındaki etkileri endişe, gerginlik, duygusal sorunlar, migren, sinüzit gibi bedensel sorunların ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

Bunun yanı sıra sezgiler güçlenir. Sadece insanlar üzerinde değil, bu etkiler hayvanlar üzerinde ve bitkiler üzerinde de  etkili olur. Şifalı bitkileri ve kök bitkileri toplamak için en uygun zaman Dolunay’dır.

Dolunay zamanı bitkileri budamak da uygun değildir ancak gübre ve vitamin takviyesi yapılabilir.

Bu Dolunay fazında boğaz ve diş rahatsızlıkları olabilir. Estetik ameliyatlardan uzak kalınması enerjisi bakımından doğru olur.

Dolunay’da yapılan meditasyon, dua, kendi inancınız doğrultusunda yapılan niyet ve ibadetler, enerjik uygulamalar normal zamanlara göre daha etkilidirler. Özellikle bu zamanlarda enerji uygulaması yaptıran ve daha fazla etki alan birçok insan var. İnceleyip denemenizi öneririm.

Bu dolunay zamanı insanlar kendine güvenmek, kendine ait olanlara sahip çıkmak, yeteneklerini geliştirmek, kendi parasını kazanmak, huzurlu ve değerli hissetmek ister. Maddi konular gündeme daha çok gelebilir. Daha çok paranızı kullanmak isteyebilirsiniz.

Fazla yemek yeme isteğiyle beraber kilo almaya meyilli olabilirsiniz.  Bu zaman kilo almaya müsaittir çünkü iştah daha fazla  açılmış olur. Diyete başlamak için ise Dolunay bitince başlamak uygun olur. Herhangi bir zamanda yapılan diyetlerden daha faydalı olur.

Dolunay zamanları kazalara karşı dikkatli olmak gerekir. Kazaya açık zamanlardır.

Maddi konularda bütçe planlamak ve parasal işlerle ilgilenmek için çok uygun bir dönemdir. Paranızı çoğaltmak ve uygun yatırımlar yapmak için bu Dolunayı değerlendirebilirsiniz.

Enerjilerimiz daha odak noktalı, hedefe yönelik ve faydalı olacaktır.

Dolunay bize kariyerimizle ilgili daha önceden farkına varmadığımız  bir konuyu işaret ediyor. Yaşadığımız ve işin doğasına bıraktığımız bir hayat  dersini iltimas geçerek kolayca yaşama geçirebilir.

Dolunay zamanında iş yerinizde çok uğraşarak bir projeyi veya işi yetiştirmeye çalışırken sanki yanınızda bir yardımcı var gibi kolaylıkla bittiğini görebilir ve hissedebilirsiniz. Bu Dolunay herkese iş konusunda cömertlik ve kolaylık sağlıyor ancak kendinizi kurban bilinciyle yıpratıp yok sayacak kadar hırpalamayın. Daha sonra bunun için mi uğraştım diyebilirsiniz!

Neticede yaşam güzelliklerle dolu ve görmek bakmaktan daha önemli!

An huzur ve aydınlıkla dolsun ve mutlu yaşansın…

Öyleyse OLsun…

Ve de Oldu…

 

Sevgiyle kalın.

Sevgi Şahin / ww.heykadin.com.tr

Enerji Akademisi

www.enerjiakademisi.com

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak