SEV – Herkes hata yapar, severek ölmez…

Paylaş
 

SEV, BİR ÇOCUĞUN KENDİNİ İSPAT ÇABASI VE HAYATINI KİMSENİN GÖLGESİNE SIĞINMADAN ADETA TIRNAKLARIYLA KAZIYAN VE KAZANAN AİLE FERTLERİNİN ÖYKÜSÜ…

 

Her insanın hayatı biriciktir. Büyüme hikâyesi, tecrübe ettikleri, hayata tutunma hikayesi… Genç gazeteci Hamit Eteevrans da medyanın engebeli yollarında nasıl yol aldığını, sevginin zor zamanlarda nasıl bir rehber olduğunu kaleme almış Sev adını verdiği kitabında.
Sev, sevmeyi derinden anlatan bir kitap. Dışsal gözlemde kapak ve dizayn içerikle tam bir uyum içerinde.

hamit-eteevrans-sev

Hamit ETEEVRANS

Bir yaşantının görünen ve gizlenmeye çalışılan çatışmalarını sakınmadan anlatmayı seçmiş Eteevrans. Korkularıyla nasıl baş ettiğini, rüyalarında kendisine yol gösteren Melek Anne’nin nasıl gerçeğe dönüştüğünü yaşar gibi anlatmış. Bir çocuğun penceresinden yaşanan acılar, çileler, ukdeler, umutlar, haykırışlar cümlelere dökülmüş.

BU KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Bir çocuğun umutlarının sönüşü, kendini ispat çabası ve içindeki tarifsiz hırs onu başarı ve zaferin kollarına bırakması; hayatını kimsenin gölgesine sığınmadan adeta tırnaklarıyla kazıyan ve kazanan bir aile fertlerinin öyküsünü anlatmış genç gazeteci. Kitabın en ilgi çekici yanı, mesleğe yeni başlayan bir gazetecinin başına gelebileceklerle ilgili önemli ipuçları barındırması.

Medyanın ve yayın dünyasının alabildiğine geniş bir yelpaze ve kulvara yayıldığı bir ortamda mesleğe yeni adım atan bir gazeteci neler yaşar, nasıl engeller ve zorluklarla karşılaşır, sadece işini ‘iyi’ yaparak yol almak için hangi bedelleri ödemeyi göze almak gerekir? İnat ve sabırla, azim ve kararlılıkla en aşılmaz sanılan engeller bile nasıl geçilir…Eteevrans’ın hikayesi aslında tüm bunların özeti gibi…

Genç kahramana ışık tutan iki oyuncu Serpil Tamur ve Emin Olcay’ın katkıları da küçümsenemeyecek boyutta. Zira Eteevrans, bir röportaj için bir araya geldiği Kurtlar Vadisi dizisinin iki önemli oyuncu Tamur ve Olcay’la yaptığı geniş konuşmaya da yer vermiş kitabında.

Tencerenin sessizliği kaynattığı bir dönemde hayata gri tonlarla başlayan bir başlangıcın sevgiyle nasıl rengârenk bir güneşe dönüştürülebileceği, bir kuyruklu yıldızın daha kaydığında sevginin acılara nasıl merhem olabileceğini hatırlamak için yazılmış sanki bu kitap.

Nihal Eker

 

SEV

Hamit Eteevrans
İskenderiye Kitap

SEV_KAPAK_Rev1.indd

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak