Türkiye’nin ilk gergedanına büyük sürpriz

Paylaş
 

Geçtiğimiz yıl İngiltere’den Darıca Hayvanat Bahçesi’ne getirilen 8 yaşındaki Samir, 3 yaşındaki dişi gergedan Komala ile bundan sonraki hayatını sürdürecek.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

İNGİLTERE’NİN Edinburgh Hayvanat Bahçesi’nden Darıca Hayvanat Bahçesi’ne getirilen Türkiye’nin ilk gergedanı unvanını taşıyan Samir’in yalnızlığı bitti. 2 ton 400 kilo ağırlığında ve 8 yaşında olan Samir’in eşi İngiltere’nin Chester Hayvanat Bahçesi’nden transfer edildi. İsmi Komala olan dişi gergedan 3 yaşında.

AKTİF VE HAREKETLİ

Komala, Chester Hayvanat Bahçesi’nde annesiyle birlikte yaşıyordu. Ancak parka gelmeden önce annesi Komala ile ilgilenmeyi bırakmış bu da transferinin gerçekleşmesini kolaylaştıran önemli bir unsur oldu. Annesiyle uzun zaman geçirdiği için bakıcılar Koamala’yı eğitme fırsatı bulamamışlar. Bu nedenle kendisi Darıca Hayvanat Bahçesi’nde eğitilecek. Komala oldukça aktif ve hareketli bir canlı.

KORUMA ALTINDA

Komala 7 Temmuz 2013 yılında dünyaya geldi. Şu an 1,5 ton ağırlığında olan Komala oldukça aktif ve hareketli bir canlı. Samir 11 Ağustos 2008 yılında dünyaya geldi. Şu an 2,5 ton ağırlığında olan Samir bir yıldır parkta sağlıklı bir şekilde Hindistan Bölgesi’nde koruma altında.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak