LEZZETİN SANAT HALİ

Paylaş
 

P.F. CHANG’S LEZZET ve KONFORU BULUŞTURUYOR…

Asya lezzetlerini Amerikan misafirperverliğiyle yüksek standartlarda, modern ve sofistike bir atmosferde yorumlayan ve dünya genelinde 250’den fazla restoran ile hizmet veren P.F. Chang’s, Türkiye’de Beyrut merkezli Assaad Food & Beverage şirketi tarafından işletiliyor.

İstanbul’a “merhaba” dediği ilk günden itibaren kendi müdavimlerini yaratan ve mükemmeliyetçi yapısını, misafirlerine sunmayı ilke edindiği üst düzey hizmet anlayışıyla birleştiren P.F Chang’s’ın kurucusu Philip Chiang’ın daveti üzerine uzun zamandır beklenen sushi menüsünü deneyimlemeye gittim.

reha-tartici-lezzetin-sanat-hali-pf-changs-1

Yemek öncesi Philip Chiang ile yapmış olduğumuz sohbette dünya üzerindeki hangi restorana gidersem gideyim aynı konsept, konfor, kalite ve lezzeti bulacağımı garanti ettiklerini ve bundan asla taviz vermediklerini öğrendim. Bu sohbette “Sushi à la P.F.Chang’s” menüsünün dünyada sadece Meksika ve Türkiye’deki restoranlarda servis edildiğini öğrendim.

Bu detay menüye olan dikkatimi bir kat daha arttırdı ve servis tabii ki bir P.F.Chang’s klasiği olan Dynamite Shrimp ile başladı. Mükemmel dengeli bir acıya sahip bağımlılık yaratacak kadar inanılmaz bir lezzet olduğunu söylemek istiyorum.

Ardından bir Japon Mutfağı klasiği olan sashiminin P.F.Chang’s şefleri tarafından soyalı narenciye sosu, yeşil soğan, limon ve acıbiber sosu ile yorumlanmış hali “Chang’s Style SashimiSomon”u denedim. Japon Mutfağı’na çok düşkün olmayan biri olarak bu özel yorumdan oldukça etkilendim.

reha-tartici-lezzetin-sanat-hali-pf-changs-2

P.F. Chang’s şefleri tarafından özel seçilmiş malzemelerle farklı biçim, renk, lezzet ve boyutlarıyla kombine edilerek özenle hazırlanan sushi rolların masamızdaki natürel sunumları, kusursuz ve muhteşem görünüşleriyle adeta bir sanat harikasını andırıyordu.

Ben denediğim birbirinden lezzetli sushi rollerden en çok karides tempura, salatalık, dynamite sos ile hazırlanan “Crunchy Ebi Roll”ü ve kanikama, avokado, salatalık, susam taneleri, baharatlı ton balığı ile hazırlanan “Dragon Roll”ü beğendim. Bu nefis sushi ziyafetinin ardından tatlı olarak dondurma ile servis edilen “

” siparişi verdik. Kızartılarak hazırlanmasına rağmen bu lezzetli tatlıyı inanılmaz derecede hafif buldum ve özellikle yaz ayları için ideal olduğunu düşünüyorum.

Keyifli bir sohbet eşliğinde yenen yemeğin tadına insan doyamıyor ama her güzel yemeğinde bir sonu olmak zorunda ve bizde finali kahve ile yaptık. Sizlerle bu güzel sohbette aldığım bir kaç özel notu paylaşmak istiyorum.

reha-tartici-lezzetin-sanat-hali-pf-changs-3

İlk olarak “P.F. Chang’s”ta porsiyonların oldukça büyük olduğunu söylemeliyim. Hal böyle olunca da ortak sipariş vermenin bu restoranın bir ritüeli olduğunu bilmenizi istiyorum. Bu da misafirlere birden fazla lezzeti tatma imkanı vermesinin yanı sıra özellikle 3 ve 4 kişilik gruplarda hesabın daha ekonomik olmasını da sağlıyor.

Ayrıca meşrubat siparişi adisyona bir adet olarak yazıldıktan sonra servis siz dur diyene kadar sınırsız olarak devam ediyor. “P.F. Chang’s”ta içkisiz mükellef bir yemeğin kişi başı maliyetinin ortalama 50 ile 60.-TL arasında olduğunu ve bu lezzete göre bu fiyatları oldukça makul bulduğumu söyleyebilirim.

 

Sevgilerimle

Reha TARTICI

www. heykadin.com.tr

 

Adres: Nispetiye Cad. No: 94 Etiler – İstanbul
Tel: 0212 358 60 60
www.pfchangs.com.tr


  • Site Yorum

Bir yorum bırak