Pirinçteki kalori nasıl düşürülmeli?

Paylaş
 

 

Bilim insanın yaptığı araştırmalarda, pirinçteki kalori miktarının nasıl düşürüleceği açıklandı…

Peki ama Pirinçteki kalori nasıl düşürülmeli?

İşte formül…

Pilav, Türk mutfağının vazgeçilmezi olan yemekler arasındadır. Pirinç türündeki nişastalı besinler iyi bir enerji kaynağıdır. Fakat bu tür gıdalar vücutta basit şekilde şekere dönüşebilmektedir. Kullanılmayan şeker ise vücutta depolanır ve hızlı bir şekilde glikoza dönüşür. Kandaki aşırı glikoz ise sonunda vücutta yağ olarak depolanıp kilo olarak size yansır. Bu yüzden de özellikle formuna dikkat edenler tarafından tercih edilmez.

pirincteki-kalori-nasil-dusurulmeli-2

Sri Lankalı bilim adamları pirinçteki kalorinin %60 oranında azaltılmasının formülünü keşfettiler.

Hindistan cevizi yağıyla pişirin

Sri Lankalı araştırmacılara göre pirinç, Hindistan cevizi yağıyla pişirilip, yarım gün buzdolabında bekletilirse içerisinde bulunan kalori %60 oranında azalmaktadır. Aynı zamanda bu yöntemle pirinçteki nişasta daha az sindirilebilir hale gelir.

pirincteki-kalori-nasil-dusurulmeli-3

Pilavın kalorisini düşüren bu yöntemle pilav yemeği seven kişiler, artık canları pilav çektiklerinde içleri rahat bir şekilde tüketebilirler. Hindistan cevizi yağı ile pişirilip yarım gün buzdolabında bekletilen pirinci yedikten sonra kalorisi düşük bir öğün yemiş olacaksınız. Bu vücudunuza normalden daha az şeker girmesini sağlarken kilo almanızı engelleyecek.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak