Onlara of bile dememeliyiz

Paylaş
 

 

Küçükler, annelerinin gönüllerini fethetti.

Küçükçekmece’de eğitim veren Dr. İsmet Birgül İlkokulu, Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde Anneler Günü’ne özel kutlama programı düzenledi. Programa Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Hayırsever Dr. İsmet Birgül, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

“85 YAŞINDA ANNEM, ANNESİNİ ÖZLÜYOR”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz tüm annelerin gününü tebrik ederek, “Annelerimize bütün bildiğimiz güzel cümleleri kursak az gelir. Hayattayken değerlerini bilmeliyiz. Kaybettiğimizde hepimizi derinden yakıyor. Annesini bir selvinin altında ziyaret edenler, ne demek istediğimi bilirler. Annem 85 yaşında. Bayramlarda gelinleri, kızları, oğulları, torunları hep bir arada oluyoruz. Çok mutlu oluyor ama keşke annem de olsaydı diyor. 85 yaşındaki annem, annesini özlüyor. Onların değerini bilmeliyiz” dedi.

“ONLARA ÖF BİLE DEMEMELİYİZ”

Konuşmasında Anneler Günü’nün tarihçesine ve önemine dikkat çeken Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz da “Anne-baba ve öğretmenleri bir güne sıkıştırmamak gerekiyor. 365 gün 24 saat anne, baba ve öğretmenler günü olmalı. Peygamberimiz, ‘Cennet annelerimizin ayağı altındadır’ buyurmuş. Onlara öf bile dememeliyiz. Bütün annelerin elinden öpüyorum” diye konuştu.

ANNELERİNİN GÖNÜLLERİNİ FETHETTİLER

Programda Dr. İsmet Birgül’ün oğlu ve kızının anneler günü kutlama mesajı Birgül ve katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Okul öğrencileri ise, anneleri için özel hazırladıkları, söz korosu, keman dinletisi ve şiirlerle annelerinin gönlünü fethetti. Ayrıca, halk oyunları gösterileri de ilgiyle izlendi. Program sonunda Başkan Karadeniz ve Dr. İsmet Birgül, ‘Annemden Mektup Var’ adlı yarışmada birinci olan anne Kübra Ardıç’a ödül ve çiçek takdim etti.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak