Obezitede ücretsiz hizmet dönemi

Paylaş
 

Küçükçekmece Belediyesi’nce obeziteyle mücadelede önemli adım atıldı.

Çağın hastalığı obezite ile mücadele kapsamında diyetisyen hizmeti vermeye başlayan Küçükçekmece Belediyesi’nin ücretsiz beslenme danışmanlığı projesine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Beşyol’daki Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde obezitenin önlenmesi adına önemli bir uygulamayı daha hayata geçiren Küçükçekmece Belediyesi, yaş ve cinsiyet ayrımı yapmaksızın tüm hastalara ücretsiz hizmet veriyor.

obezitede-ucretsiz-hizmet-donemi-2

‘OBEZİTE YÜZDE 10 İLA 40 ARTTI’

Bu kapsamda diyetisyen gözetiminde; fazla kilolarından şikayetçi olan vatandaşlara vücut analizi yapılarak, kişinin gereksinimlerine uygun sağlıklı beslenme programı veriliyor ve düzenli olarak takipleri yapılıyor.

Sosyal sorumluluk projelerinin yerel yönetimlerin önemli bir görevi olduğuna dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, obezitenin son yıllarda yüzde 10 ila 40 arasında arttığını ifade ederek, “Metabolik problemi saptanan hastalara diyetisyenimiz tarafından gerekli tıbbi yönlendirmeler yapılıyor. Tüm halkımız ücretsiz olan bu hizmetimizden yararlanabilir” diye konuştu.

Vatandaşlar , 411 07 40 numaralı telefondan randevu alarak, hizmetten yararlanabilirler.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak