Nesrin Özlek – YALNIZ İNSAN

Paylaş
 

İnsan kendine bazen öyle duvarlar örer ki, en yakınındakiler bile ona ulaşamaz.

Halbuki hayat bir sınav… Bu sınavda ya geçersin, ya da kalırsın. Seçimi belirleyen senin iraden. Ya hayatı iyi okur sınavdan geçersin ya da ayak uyduramadığın hayatta sınıfta kalırsın. Tabiri caizse bir yıl daha kaybedersin.

Yalnızlık tercih midir bilinmez.

Uyanık olmak gerektiği yerde hep aynı hatayı tekrarlarız. Mesela duygusal olmanın bizi sınıfta bırakacağını bile bile lades deriz. Ondan sonrada yalnızlık denizinde kulaç atar kıyıya ulaşmaya kalkarız.

Hayatı doğru okumak; İNSAN olma yolunda aklı da duyguyu da dengede tutmakla olduğunu unutmamalıyız.

En güzel ahlak sahibi peygamber Efendimizin de dediği gibi orta yolu bulmaktan geçer İNSAN olmak…

Üzülme, bir yıl daha kaybetmiş olabilirsin. Önemli olan alttan vereceğin dersten daha fazla oyalanmadan geçmen. Belki de bile bile kalmışsındır kim bilir? Tıpkı üniversitedeki gençler gibi… Ya aile baskısından, ya bir yıl daha akranlarıyla vakit geçirmekten, ya da sevdiği kız yüzünden…

Unutmayalım ki her zaman telafi sınavları yapılır. Sadece dönem uzattığımız için pahalıya mal olur (tıpkı üniversitede uzattığımız dönem için ödenen para gibi…).

Eninde sonunda herkes bu sınıfı geçmeyi anlayacak ve “yeter artık uzattığım bu yıl geçmeliyim” deyip kaçtığı her şeyle yüzleşecek.

Oku! Yaratan Yüce Rabbinin adıyla oku!

Hayatta hiç kimse mükemmel değildir. Onu mükemmel kılan bizim hayranlık duygumuzdur. Aslında herkes sınavında yalnızdır…

 

Sevgilerimle

Nesrin Özlek / www.heykadin.com

Radyo Programcısı

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak