Nesrin Özlek – MUTLU NASIL YAŞANIR?

Paylaş
 

MUTLULUKTAN KAÇMAYIN!

 

Keşke mutluluk market raflarında satılsa… Ben de sevdiklerime eli boş gitmemek için mutluluk alsam 🙂

Ne güzel olur öyle değil mi? Eminim bir çoğunuzun yüzü güldü. Belki de ‘keşke’ diyenler oldu.

Ee kardeşim, ‘mutluluk’ marketlerde satılmıyor ki?

Bazen mutluluğun ne kadar yakınımızda olduğunun farkında bile olamıyoruz. Halbuki mutluluk, bizimle birlikte ve mutlu olalım diye karşımızda gözlerimizin içine bakıyor. O kadar sevgi ve Âşk dolu bakıyor ki, onu görmemek için elimizden geleni yapıyoruz biliyor musunuz?

‘Nasıl yani? Nasıl mutluluk karşımızda bizi mutlu etmek için bekliyor da görmüyoruz.’ Diyenleri duyar gibiyim. İster bir engeliniz olsun ister olmasın, eğer mutluluğu görmek isterseniz körde olsanız onu görürsünüz.

Halâ, ‘nasıl yani?’ Sorusunu duyar gibiyim. Yatalak hasta da olsanız, kör, sağır, dilsiz de olsanız mutluluk karşınızda sizi bekler… Bir an olsun gözlerine bakmanız için.

Biz insanoğlunun bir kaba tabiri vardır. ‘Kaçan kovalanır’ diye…

Malesef biz kaçıyoruz. Garibim ‘mutluluk’ta arkamızdan koştukça koşuyor. Bir an olsun peşimizde koşan o muhteşem duyguya, yani ‘mutluluğa’ dönüp bakma tenezzülünde bile bulunmuyoruz.

Bana lütfen sormayın!  ‘Mutluluk nasıl görülür? Nasıl hissedilir? Nasıl göz göze gelinir? Nasıl mutluluk ile âşk yaşanır?’ Diye.

Hiç kusura bakmayın. Öyle kolay değil. Aradığınız o çok kıymetli hazine ‘mutluluk’ her an karşınızda olacak. Onu göremeyecek kadar kör (mecazi anlamda) olacaksınız, ben de nasıl göreceğinizi, hissedeceğinizi anlatacağım…

O kadar kolay değil. “Madem mutluluk nasıl görülür, hissedilir, söylemeyecektin, ne diye bize mutluluğu görmenin bir yolu olduğundan bahsediyorsun?” Derseniz tabi ki haklısınız.

Söylemeyeceğimi kim söyledi? Belki de siz mutluluğa kavuşmaya niyet eder/karar verirsiniz diye beklemek istiyorum.

Acıktığınızda yemeğin ne olacağına, evde pişirecekseniz hangi malzemeri alacağınıza, sipariş verecekseniz ne yiyeceğinize niyet etmeden/karar vermeden, hiç doyduğunu gören var mı?

Kim bilir, belki bir daha ki yazıma kadar, siz de burnunuzun dibindeki mutluluğu görmeye niyet eder/karar verir, belki de daha ben yazmadan, siz mutluluğu bulmuş olursunuz.

İşe gitmeye, yemek yemeye hatta su içmeye bile nasıl karar verilmeden başlanmıyorsa, ‘MUTLU OLMAK’ için de önce bir niyet etmek/karar vermek gerekmez mi?

20.35 İETT Otobüsüyle evime gitmeye niyet etmişken 😉

 

Sevgilerimle

Nesrin Özlek / www.heykadin.com

Radyocu

  • Site Yorum

Bir yorum bırak