Neden toplum önünde konuşamıyoruz?

Paylaş
 

Türk edebiyatının önemli ismi Yavuz Bülent Bakiler, başından geçen o anıyı anlattı ve toplumun neden kendini ifade edemediğini söyledi.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

Şair Özgür Çoban, Küçükçekmece Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Şiir Mektebi’ adlı programda, şiirlerinin yanı sıra gezi ve inceleme yazılarıyla da Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan Yavuz Bülent Bakiler’i konuk etti.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen program, şiir dostlarını bir araya getirdi. Programa, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu da katıldı.

‘EDEBİYATSIZ BAŞARILI OLUNAMAZ’

Aslen hukukçu olan Yavuz Bülent Bakiler, söyleşide; edebiyata olan ilgisini şu sözlerle anlattı:

‘ Edebiyat olmadan başarılı olmak mümkün değildir. Öğrencilik yıllarımda, topluluk önünde konuşamadığımı fark ettim. Anladım ki, kelime dünyam çok zayıftı . Çünkü okumuyordum. Okumadıkça cahil bir insan olduğumu gördüm. Sonra çok kitap okumaya başladım. Edebiyatsız bir millet olmaz. Bir insan 10 fakülte bitirsin, bu bir şey ifade etmez. Edebiyatı iyi olmalı.’

yavuz-bulent-bakiler-kucukcekmece-1

SAMİMİ SOHBETİYLE İLGİYLE DİNLENDİ

Annesi için çok sayıda şiir yazan Yavuz Bülent Bakiler, söyleşide en sevilen şiirlerinden birkaçını da katılımcılarla paylaştı. Okuduğu şiirlerle hüzünlendiren Bakiler, samimi sohbetiyle de ilgi topladı.

Şair Özgür Çoban ise, Bakiler’in ‘Anadolu, Şaşırdım Kaldım İşte, Bir Karlı Gecede Seni Düşünmek, Gözlerin İstanbul Oluyor Birden, Cebeci İstasyonu, Sen’ gibi şiirlerini ilk kez besteleyerek, seslendirdi. Çoban’a söyleşide, 4 kişilik orkestra eşlik etti.

Program sonunda, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, konuklara teşekkür ederek, günün anısına çiçek verdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak