Naime Bekmezci – HEPİMİZ PİPİ MERAKLISIYIZ

Paylaş
 

 

İçimiz kan ağlıyor… Berrak yüzlü, temiz kalpli gencecik hayalleri olan bir güzel kızı toprağa verdik. Birkaç gündür her yerde aynı konu herkes dili döndüğünce acısını anlatıyor. Acıların tarifi yoktur. Aynı bu ülkede kadını adı olmadığı gibi…

Kadınlar kendi elleriyle taşıdı tabutunu, kadın-erkek herkes bu vahşice cinayetin peşini bırakmadıklarını söylediler. Eylemler, yürüyüşler gösteriler düzenlendi. Sosyal medya üzerinden çok fazla eylem programı günlerdir akıyor.

Ve ne yazık ki bu cinayeti kendi propaganda aracı yapanlar, siyasete alet etmek isteyenler oldu. Bunların hepsinden iğreniyorum. Yakılacak eylemlerin, kadınların pazartesi siyah giyinmesinden, seçim propagandasında idamın tartışılmaya açma çalışacak politikacılardan hepsi o kadar sıradan geliyor.

İnsanlar haklı olarak acılarını sokakta gösteriyorlar, eylem yapıyorlar ama hiçbir şey iki gün sonra değişmeyecek. İnsanlar renkli hayatlarına devam edecekler. Yıllardır bu ülkede benzer olaylar yaşandı. Değişen hiçbir şey olmadı.

8 YIL ÖNCEDE AYNISI YAPILMIŞTI

Bu cinayetler Konya’da muhabir olduğum 2006 yılına götürüyor. 10 yaşında kaybolan Ebru Çiftçi’nin ve Emine Dudu Ertekin’in cesedi 5 yıl sonra bulunmuştu. Tecavüz ettikten sonra öldüren kişi suçunu itiraf etmişti. Hem de bir aile babasıydı hem de kızları vardı. Köyüne otobüs kalkmadı. Hiçbir avukat, hiçbir savcı böyle bir cinayeti almak istemedi. Zaten gerekte kalmadı. Adam kendini astı.

Yürüyüşler düzenlendi, idam istendi, günlerce konuşuldu. Acılı anne-babanın gözünden yıllardır yaş dinmedi. Allah kimseyi evlat acısıyla sınamasın!

ADALET HAPİSHANEDE DE İŞLEMİYOR!

Aradan 8 yıl geçti. İdam geri gelmedi. Gelmeyecek…

İdam böyleleri için bir kurtuluş olacaktır. Acıların en büyüğüne mahkûm edilecek bir sistem olmalıdır. Ama biliyoruz ki Cem Garipoğlu gerçeği var.

Birkaç kişi diyor ki; ülkede adalet yok ama hapishanelerde adaletin en güzeli işliyor. İçeri girince onu yaşatmazlar. Artık sistem değişti. Cem yıllarca yattı. Canı sıkılmasın diye yanına mahkum verdiler. Tek kişilik koğuşta kaldı. Yıllarca kim çevrelerce savunuldu, en sonunda intihar etti.

SAPIK BÖYLE OLUYOR

Artık herkesin şapkasını önüne alıp düşünme zamanı geldi. Erkek çocuklarına ve kız çocuklarına davranış şekillerinizi değiştirmeliyiz. Eğitimlisi, eğitimsizi hepsi aynı pipi meraklısı!

Bir erkek çocuğunun herkese göstermesini istediğiniz ve her yerde pantolonsuz gezebileceği düşüncesini aşılarsanız, en önemli organın pipisi olduğunu öğrenir. Her gördüğü “kızı sana alayım mı?” derseniz ortaya sapık çıkıyor!

Kimse bunu kendi çocuğuna konduramıyor… Tabi kendine zarar vermez oğlu! Peki başkaları..?  İki erkek kardeşime annemin öğrettiği şu oldu: “Dışarda bir kıza bakarsanız düşünün, aynısını sizin kız kardeşlerinize, annenize de yapacaklar.” Bu öğreti çok önemliydi. Size de bir gün aynısı olacak.

Özgecan Aslan’ı öldürenin de bir çocuğu ve eşi varmış. Acaba onlar ne olacak? Başlarına neler gelecek. Hiç suçu olmayan bu iki insanı da yaktılar.

 

Sevgilerimle

Naime Bekmezci / www.heykadin.com

Gazeteci

 

 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. nihan dedi ki:

  Eline yüreğine sağlık

 2. Ömer yılmaz dedi ki:

  Cok doğru tespit

 3. erkek dedi ki:

  Erkekligimdeb utandigim olay tecavuzlerdir

 4. dudu dedi ki:

  aslında dediğiniz gb; şu an gündemde ama hepsi unutuluyor; birçok erkeğin yaptığı taciz olayları kanıtlanamadığı için bile serbest bırakılıyor; ki illa tacavüz etmesini bekliyor yasalarımız. ama en önemlisi topluca bu anlayışı değiştirmek gerekiyor; bu da en önemlisi büyük sorumluluk o değerli annelerimize düşüyor; ne de olsa topluma şekil veren annelerimiz…kadınlarımız…

Bir yorum bırak