Naime Bekmezci – HANGİ ERKEK TAKDİR EDİLİR?

Paylaş
 

O ERKEĞE HELAL OLSUN

 

Hamile kadınlara yolda sokakta, otobüste özen gösteriyorlar. Sağ olsunlar hemen yer veriyorlar. Çünkü özel insanlar, bu berbat dünyaya yeni bir can getirecek kadar cesur insanlar! Saygı duyulması gerekenler annelerimiz…

Bir de aynı saygıyı hak eden babalar var. Hamilelik sürecinde eşlerin kaprislerine katlanan, kadınların kilo alımına rağmen sevgiyle yaklaşan erkekler… İşte onları görürseniz bir yerde hemen saygı gösterin, hemen yer verin. Çünkü hayat onlara çok zor.

Gündüz işte çalışırlar akşam eve gelirler eşleri hamile ise onların kaprislerine katlanırlar, çocukları varsa onların oyunlarına ses çıkartmaz oyuna dahil olurlar.

Feministlerin “erkek düşmanı” olduğunu düşünen insanlar “bu kadın ne diyor?” diyebilir ama aslında öyle değil! Kadına değer veren, kadının gündelik hayat içindeki yerini de biyolojik yerini de bilip saygı duyan yardım eden her erkek iyi erkektir. O erkeğe helal olsun.

BU YAZIYA BENİ TOPLUM SÜRÜKLEDİ!

Aslında bir erkeğe bu kadar iltifat etmemi sağlayan içinde yaşadığım toplumdur. Yukarıda saydıklarımı yapmak olağanüstü birine ait özellik değil. Herkeste bu özellik olması gerekir. Ama toplum olarak anneler olarak biz erkekleri “Erkek” olarak yetiştiriyoruz.
“Sen erkeksin yapma” cümlesiyle başlayan birçok olumsuz davranışı ona nakledip, sonra onlardan eşlerine, kızlarına hatta annelerine saygılı olmalarını, naif olmalarını bekliyoruz.

tercih-tur-1

BİREY Mİ CİNSEL KİMLİK Mİ?

Yukarıda dediğim gibi kadına saygı gösteriliyor. Çünkü topluma yeni bir bireyi kazandırıyor. Ama kadını yaptığı en büyük hata yetiştirdiği bireyi cinsel kimliğine göre kodlayarak büyütmesi oluyor. Zaten çocuk kendi içinde cinsel kimliğini oturtabilir. Sen buna bir de kişiliğine erkek kokusu katıyorsun. Hiç kimse kusura bakmasın sonra kadınlar onlara ” Öküz, odun” gibi ifadeler takıyor.

Sorarım siz anneler ister misiniz sizin çocuğunuz bu isimler takılsın mı?

Yoksa size minnettar olan çocuklarınızın sevgilileri mi olsun?

Bu arada ikinci bebek haberimi alıp bana ulaşan herkese teşekkürler… Artık hem hamilelik hem bebek yetiştirmeyi bir arada yazacağım.

Anlatacağım çok şey var!

 

Sevgilerimle

Gazeteci Naime Bekmezci  / www.heykadin.com

  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. Nurgül Dilek dedi ki:

    Kesinlikle katılıyorum, erkek evlat yetiştirirken küçük yaşta karakterini eline vereceksin, temeli sağlam olsun ki karşısındaki kişilere değer versin onu kimseye minnet ettirmesin

  2. sema şeker dedi ki:

    Harika bir yazı eline sağlık

  3. ayşecik dedi ki:

    iyi anne iyi çocuk iyi baba her şey döngüsel bir hayat

Bir yorum bırak