Naime Bekmezci – BU DİZİ TAMAMEN GERÇEK

Paylaş
 

Tiyatro hayatın aynasıdır. Onun için tiyatronun yeri benim çok özeldir.

Çocuklu olmam nedeniyle salonlara biraz ara versem de en kısa zamanda o sahnelerde oyun izlemeyi istiyorum.
Bir cam ekranda ne kadar hayatın tozunu yutabilirsiniz ki! İşte bu yüzden televizyonda her yayınlanın bir kurgu içinde olduğunun bilincindeyiz. Diziler de bu yüzden gerçekle bir alakası yoktur.

Şu günlerde beni bir dizi sardı ki bizim eve bir kamera koymuşlar ve senaryoya dökmüşler gibi geliyor.
Bebekler için etraftan duydukları ve daha tecrübesiz her annenin “acaba hangisi doğru?” kararsızlıkları, “sütüm gelsin” diye çabaları, bebeklerin mesleklerinin planlanması ve bunun üzerine kurulan hayaller… Hepsi bizim evde birebir oldu.

Yeni anne-babalar sakın bunu yapamayın!

Evet, 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk dizisinden söz ediyorum. Daha önce ikili ilişkileri konu alan dizide bebeklerin aile hayatına etkisi bu kadar akıcı bir dile getirilebilirdi.

Yeni anne babaları anlamak istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz! Mesela geçtiğimiz bölümlerde bir arkadaşı geldi. Zeynep (Demet Evgar)’a söylediği sözleri dinlemeniz lazım ki; bir bebek görmesine giderseniz bebek çirkin bile olsa aileye bunu söylememeniz gerektiğini anlıyorsunuz.

Sütün gelmesi için sadece su içmenin yetersiz olduğunu Zeynep sonradan öğrenince kendisine bunu söylemeyenlere öyle bir kızıyor ki işte o benim!

Ya lohusalık dönemi depresyonuna ne demeli? İşte bunların hepsi ve Ozan gibi erkeklerin neler yaşadığın anlamanın en iyi yolu oldu. O dönemdeki desteklerinden dolayı yeri gelmişken bir kere daha sevgili yoldaşıma teşekkür ederim.
Sosyal medyada sahnesinin benzerini biz yaşadık!

Geçtiğimiz hafta her bölümde olduğu gibi Zeynep’te kendimi gördüm. Sosyal medya üzerinden bebeklerini fotoğraflarını sahnelediği sahnenin bir başka versiyonunu biz evde çektik! Sahne aynen böyle oldu!
Naime: Kızımı herkes merak ediyor. Fotoğrafını istiyorlar sosyal medyadan…

Deniz: Bu konuyu konuştuk sanıyordum. Nazar değer tek bir fotoğrafını sosyal medyada görmek istemiyorum.

Naime: Tamam o zaman. Ela Nas ağlıyor. Sanırım nazar oldu.

Deniz: Senin yüzünden. Ben sosyal medyada kızımın fotoğrafını paylaşma dedim. Sen teker teker herkese atmışsın.

Naime: Ama ne yapayım kıramıyorum insanları. Hem çok tatlı bir kızım var onun güzellini paylaşmak hoşuma gidiyor.

Ela’nın günlüğü…

Son günlerde Ela ile çocuk şarkılarını keşfettik. Yemek yemeyen kızım birazda olsa onların sayesinde yemek yemeye başladı. İlk şarkısını da söylüyor. Hangi şarkı derseniz çok bildik gelecek “Pe-pe”!

Her şarkı açılışında aklımdaki soru çocuk için yararlı mıdır, zararlı mıdır? Yararlı ve zararlı olduğu noktalarda olduğunu internet üzerine küçük bir araştırma ile çözdük. Ama hala televizyonda çizgi film izletmeye başlamadım. Şimdilik başlamayı da düşünmüyorum.

Bakalım bu mücadelem ne kadar sürecek…
Sevgilerimle

Naime Bekmezci / www.heykadin.com

Gazeteci

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Derya dedi ki:

    Güzel bir yazı evet bende izlerken benzer sahneler olduğunu düşünüyorum ama neden kızınıza televizyon izletmiyorsunuz? Keşke onu ayrıntılı açıklasaydınız.

Bir yorum bırak