Naime Bekmezci – 1.YAŞ KUTLAMASI

Paylaş
 

 

Uzun zamandır kafamdan geçenleri birleştirip yazamıyorum, çok yoğun ve yorucu bir hafta geçirdim. Bu yüzden yazıyı bir prensip edinen herkesten özür dilerim.

Yoğunluğun nedeni bazılarınıza çok tanıdık gelebilir. Hayatımın anlamı, her nefes alışında Allah’a şükrettiren güzel bir o kadar da çirkin kızım 1 yaşında! Bundan tam bir yıl önce 25 Kasım’da doğum günümü kutlayan arkadaşlara “Kızım benden rol çalmadı. Yarın doğumdan sonra görüşürüz” diye ağzımdan çıkıvermişti. Ertesi gün öğleden sonra kucağımda kızım ile tüm sevenler yeniden bir araya gelmiştik.

Aramızda sadece saatler olan kızımla benim doğum günümü birleştirip kutlamak işi ise en çok babanın işini kolaylaştırdı.

naime-bekmezci-1-yas-dogum-gunu-nasil-kutlanir-1

1 YAŞINDA DEĞİL BÜYÜYÜNCE HATIRLA KIZIM!

1 yaş kutlamalarını çok gerekli olduğunu düşünmüyordum. Nasıl olsa hatırlamayacak, biz kendimiz için yapacaktık. Ama büyüdüğü zaman ne kadar sevildiğini bilmesi için çok önemli olduğunu düşündüm. Şimdi bebekliğimize baktığımızda; “mutlu bebekmişim, amma mızmızmışım” gibi ifadeler kullanıyoruz. Ailemizin bize verdiği değeri o günlerin fotoğrafları ile bir kez daha hatırlıyoruz. O yüzden minik kızıma şimdi bilmese de gelecekte bileceği bir hediye armağan etmek istedik. “Büyüyünce hatırla kızım” dedik.

1 YAŞ DOĞUM GÜNÜ NASIL KUTLANIR?

3-4 saat sürecek ve hayatı boyunca hatırlamayacağını ama sevildiğini anlayacağını bildiğimiz için bir araya geldik! 1 yaş doğum günü meğer bir ritüel haline gelmiş. Bundan sonraki doğum günleri bu kadar şatafatlı olmaz umarım…

Hazırlıklara aylar öncesinden başlanılan minik kızımın ilk doğum gününde yanımızda sadece ailemiz ve ailemiz kadar yakınımızda olanlar vardı. Size bugünü anlatmamın nedeni yaparsanız benim gibi her gördüğüm şeye “ahh bu da mı vardı” diye şaşkınlıkla bakmayın diyedir.

O gece siz de özel bir program hazırlayabilirsiniz. Eşim ile, kızımın doğumundan itibaren komik ve güzel aile fotolarını slayt ve müzik eşliğinde sunduk. Çok güzel bir anı olarak kaldı.

Üzerinden 1 yaş yazan süsler ve balonlar geceye renk katan ayrıntılar oluyor ama miniğiniz en çok bununla ilgileniyor. O balonlarla saatlerce oynuyor.

naime-bekmezci-1-yas-dogum-gunu-nasil-kutlanir-5

Pastalar börekler vb ikramlıklar için mümkünse tek başına yapmaya kalkışmayın! Ya bir catering şirketiyle anlaşın ya da çevrenizdeki hamarat bayanlardan yardım isteyin. Altın gününde yaptığınız her şeyi bu günde yapabilirsiniz.

naime-bekmezci-1-yas-dogum-gunu-nasil-kutlanir-4

Pastaların üzerinde minik kızını fotoğrafı ve güne özel yapılmış süsler çok anlamlı olabilir. Ama her zaman fazlalık olacak bir daha kullanılmayacaktır. Bu yüzden malzemelerden kaçınmanızı tavsiye ederim.

naime-bekmezci-1-yas-dogum-gunu-nasil-kutlanir-3

Bebek mamalarının kavanozları mesela çöpe atmak yerine doğum günü için saklayıp kullanabilirsiniz. Sağolsun Ela’nın babaannesi 1 yaş hatırası olarak onları çok özel birer hediyeye dönüştürmüştü.

naime-bekmezci-1-yas-dogum-gunu-nasil-kutlanir-2

Kına gecesinden beri çok beğenerek kullandığım sepetimi o süslerle bir başka güzel hale getirdik.

Misafirlerimizi uğurlarken bu küçük hediyeleri çok beğendiler.

Yorucu bir o kadar zevkli bir gün geçirmeniz dileğiyle…

İyi ki doğurmuşum!

 

Sevgilerimle

Naime Bekmezci  / www.heykadin.com

Gazeteci

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Nihan dedi ki:

    İyiki doğdun Elacım ve iyi ki sizleri tanımışım :))) Nice mutlu yıllara…
    Bütün güzellikler seninle olsun güzellik:)))

Bir yorum bırak