NEDEN OBEZ OLDUK?

Paylaş
 

 

Gün geçmesin yeni sağlık problemleriyle karşılaşılmasın. Her sokağa çıktığımda, “Aman Allah’ım nedir bu? İnsanlar gittikçe obez oluyor, neden kendilerine dikkat etmezler?” derim.

Aslında obezlik veya şişmanlık deyip geçmeyelim, inanın bana bütün hastalıkların nedeni fazla kilolar, sağlıksız beslenme, kalitesiz yaşam, evde yemek yapılmayıp dışarıda fastfood yenmesi, GDO‘lu gıda tüketimi ve spor yapmamak.
İllaki hantallıktan ve fazla kilolardan kurtulmak gerekir. Bunu yerine getirirken de spor ile birlikte yediklerimize içtiklerimize dikkat etmemiz lazım!

Sevgili okuyucularım, evet son yıllarda Sağlık Bakanlığı ve bazı sivil toplum örgütleri obeziteye karşı savaş açtılar. İnşallah tesirli ve faydalı olurlar. Zaman zaman çevremdeki kilolu insanlara kilolarından kurtulmaları için psikolojik baskı yaparım.

Hatta kimi zaman vakit bulduğumuzda ise Bostancı sahiline veya Belgrad Ormanı‘na koşuya gideriz. Ormanda hem temiz hava alır, hem de koşarız. Öyle gözüküyor ki artık Belgrad ormanına insanlar gidemeyecek. Nedeni şu. Malum insanlar evlerinden  ormana kadar yürüyemeyecek olduğu için araçlarıyla gidiyorlar.

Ne diyeyim. CENAB-I ALLAH CÜMLEMiZi SAĞLIKLI, SIHATLi KILSIN. MiLLETiMiZi HASTALIKLARDAN KORUSUN.

 

Selametle…

Mehmet Memiş – / www.heykadin.com

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak