Meme kanserine karşı tetikte olun

Paylaş
 

Medical Park, her sekiz kadından birinin meme kanserine yakalandığı Türkiye’de Meme kanserine dikkat çekiyor.

 

Özel İçerik: heykadin.com

Her yıl yaklaşık 30 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor. Türkiye’de ise her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanıyor. Kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğundan yaşamı ciddi anlamda tehdit ediyor. Meme kanserine yakalananların sayısı sadece Türkiye’de değil, dünyada da hızla artıyor.

1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı kapsamında meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla kolları sıvayan Medical Park Bahçelievler Hastanesi, Bakırköy Belediyesi işbirliği ile bir sempozyum düzenleyecek. 14 Ekim Salı günü yapılacak ‘MEME KANSERİNE KARŞI TETİKTE OLUN’ konulu sempozyumda katılımcılar; hastalığın nedenleri, belirtileri, tedavi şekli ve psikolojik yönü konusunda bilgiler verecek.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 16.00’da başlayacak sempozyumda, Medical Park Bahçelievler Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Erkal Ziylan, Medikal Onkoloji Uzmanı Yard. Doç. Dr. Teoman Yanmaz ve Psiko-Onkoloji Derneği’nden Psikolog Begüm Kaplan hastalıkla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatacak. Sempozyumun moderatörlüğünü iseMedical Park Bahçelievler Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Dilek Arman yapacak.

Tarih: 14 Ekim Salı

Yer: Yunus Emre Kültür Merkezi

Saat: 16.00

Program:

MODERATÖR

Prof. Dr. Dilek Arman

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Medikal Direktör

MEME KANSERİNİN BELİRTİLERİ VE RİSK FAKTÖRLERİ

Uzm. Dr. Erkal Ziylan

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Genel Cerrahi Uzmanı

MEME KANSERİNDE TEDAVİ

Yard. Doç. Dr. Teoman Yanmaz

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Medikal Onkoloji Uzmanı

MEME KANSERİNDE PSİKOLOJİNİN YERİ

Begüm Kaplan

Psiko-Onkoloji Derneği

Psikolog

  • Site Yorum

Bir yorum bırak