LYS sınavında nasıl başarılı olunur?

Paylaş
 

 

Uzman psikolog ve yazar Faruk Öndağ, LYS sınavında başarılı olmanın püf noktalarını anlattı.

Uzman psikolog ve yazar Faruk Öndağ, Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşidelys-sinavinda-nasil-basarili-olunur-faruk-ondag Küçükçekmeceli öğrencilerle bir araya geldi. Eşref Bitlis Lisesi öğrencileriyle ‘Bi Müsaade Sınavım Var’ başlıklı söyleşide buluşan Öndağ, öğrencilere sınavda ve hayatta başarılı olmalarının püf noktalarını anlattı.

BAŞARININ YOLUNU KAYIKÇI BABA İLE ANLATTI

Sınavlarda başarılı olmak için öncelikle soğuk kanlı davranmaları gerektiğini öğrencilere aktaran Öndağ, başarının yolunu bir hikayeyle özetledi:
Kayıkçı Baba’nın kayığına binen öğrenciler, ona başarılı olmak için ne yapmalıyız diye sorar. Kayıkçı Baba ise küreklerini gösterir. Öğrenciler bundan bir anlam çıkaramaz. Kayıkçı Baba açıklama yapar. Sağ kürek inanç, sol kürek ise emek harcamaktır. Ancak bu ikisini bir arada kullanarak istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz der.”

lys-sinavinda-nasil-basarili-olunur-1

“HAYATINIZIN EN ÖNEMLİ DÖNEMİNDESİNİZ”

Gençlerin hayatlarının en önemli dönemlerinde olduğunu da kaydeden Öndağ, “Şimdi koşmanız gerekiyor. Güzel bir üniversiteye girmeniz gerekiyor. Ben şansa inanmıyorum; emek ve inanca inanıyorum. Sizler sınavdan değil, çevrenizden korkun. Sizi olumsuz etkileyen eş dosttan korkun. Kendinize inanın ve çalışın” dedi. Program sonunda ise öğretmenler Öndağ’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Ayrıca Faruk Öndağ kitaplarını da imzaladı. Diğer taraftan Küçükçekmece Belediye Başkasnı Temel Karadeniz de LYS sınavına girecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar dileyerek, başarıda azmin ve kendine olan inancın önemli olduğunu söyledi.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak