Kültür ve sanat şöleni başladı

Paylaş
 

2015-2016 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu açılışı Tuluyhan Uğurlu konseriyle başladı.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 2015-2016 Yılı Kültür ve Sanat Sezonu açılışı, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törenle yapıldı. Gecede Piyanist Tuluyhan Uğurlu da sahne aldı.

kultur-ve-sanat-soleni-basladi-3

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı‘nın bu yıl ‘Kahraman Şehitlerimize Minnetle’ temasıyla oluşturduğu 2015-2016 Yılı Kültür- Sanat sezonunun açılış programı gerçekleştirildi. Etkinliğe Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ile birlikte birçok seçkin davetli katıldı.

kultur-ve-sanat-soleni-basladi-1

TULUYHAN UĞURLU SAHNE ALDI

Kokteyl ve resim sergisiyle başlayan gecede sahne alan Besteci-Piyanist Tuluyhan Uğurlu sevilen eserlerini etkinliğe katılan vatandaşlar için seslendirdi. Usta sanatçı performansı ile izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Sezon boyunca gerçekleştirilecek farklı konulardaki seminerler, dinletiler, sergi, anma ve saygı günlerinden oluşan tanıtım filmi gösteriminin ardından kürsüye gelen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 2015- 2016 sezonunda belediyenin kültür sanata bakışı ve vizyonunu anlattı.

Yıl boyunca gerçekleştirilecek etkinliklere ilişkin genel bilgiler veren, Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar’da kültür sanat sezonunun dolu dolu geçeceğini vurguladı.

kultur-ve-sanat-soleni-basladi-2

İKİ BİN ETKİNLİĞE 460 BİN ÜSKÜDARLI KATILDI

Geride kalan kültür sanat sezonunda Üsküdarlı vatandaşların kültür sanat etkinliklerine büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz toplumun her kesimine hitap edecek faaliyetler ve projelere imza atarken kültür sanat çalışmalarımızda da bu dağılımı unutmamaya çalışıyoruz. Toplumu araştıran değil birleştiren, bütünleştiren etkinlikler, sosyalleştiren aktiviteler düzenliyoruz. Üsküdarlı dostlarımız bizleri yanıltmadı kültür sanat faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmadılar. Kültür merkezlerimizde geçen yıl düzenlediğimiz iki bine yakın etkinlikte toplamda 460 bin Üsküdarlı dostumuz salonları tıklım tıklım doldurdu. Üsküdar’ın nüfusu 550 bine yakın olduğu için neredeyse bütün Üsküdarlılar kültürel faaliyetlerden kendilerine yer bulmuş” şeklinde konuştu.

Etkinlikte Mühür Sanat Türk Müzik Topluluğu da geceye katılan vatandaşlar için dinleti sundu.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak