KÖTÜLÜKLE BİR YERE VARILMIYOR

Paylaş
 

Küçümsemeyin, küçülürsünüz.

Aşağılamayın, aşağılanırsınız.

Ezmeyin, ezilirsiniz.

Kırmayın, kırılırsınız.

İncitmeyin, incitilirsiniz.

Yaşadığımız ve karşılaştığımız olumlu/olumsuz bu ve benzeri olaylar aslında bize çok ince mesajlar veriyor. Bu mesajları verirken de hepimize çok şey öğretiyor. Bazen hayatın hiç’liğini, bazen insanların acizliğini, bazen de nasıl bir insan olduğumuzu dev aynada bizlere yansıtıyor.

Sonunda da görülüyor ki, kötü duygularla bir yere varılamıyor. Bu olumsuzlukları yaşatanlar, yolun sonunda aslında ne kadar zayıf olduklarının farkına varıyor.

Kendini bilen, insanı insan olduğu için seven, kimseye zarar vermek istemeyen, paylaşmayı seven, art niyet düşünmeyen, egolarından arınmış bir insan düşünsenize, ne kadar mutlu olmalı. Böyle bir insan olmak neden bu kadar zor olsun ki?

Sevmekten uzaklaştırılmış ve saygıdan uzak bir toplum’ olma yolunda bizleri ayrıştırmak isteyen tüm tehlikelere ‘dur’ demek için savaşmalı ve asla pes etmemeliyiz. Değerlerimiz ne kadar yara alsa da çocuklarımıza bıkmadan usanmadan bunları anlatmalıyız.

“Ne ekersen onu biçersin.” Sözünü kulağımıza küpe yaparak, çocuklarımıza ne öğretirsek, karşılığını bir gün gelip göreceğimizi aklımızdan çıkarmamalıyız. Çocuklarımızı doğru, saygılı ve toplumsal değerlere sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

Unutmayalım;

Sorunların çözümlenmesi, insanların birbirlerine sevgi ve saygılı olmayı denemesiyle başlayabilir.

O zaman haydi herkes birbirine sevgiyle yaklaşmayı bir denesin.

Bakın hayatınızda neler değişecek, neler.

 

Severek Ölelim

 

Hamit ETEEVRANS 

Yayın Yönetmeni

 

www.heykadin.com.tr

www.hamiteteevrans.com

facebook.com/HamitEteevrans

twitter.com/HamitEteevrans

  • Site Yorum

Bir yorum bırak