KÖTÜ RUHLARI UZAK TUTUN

Paylaş
 

Saat 21.44 itibariyle günaydın arkidişler.

Bugün ana temamız günaydın olacak da biraz sohbet edip öyle başlayalım.

Bilmeyenler bilsinler lütfen; hal hatır sormayı, takılmayı, neşeli girişleri severim ama 2. dakika, 3. dakika muhabbetim kesilir. Bunun sebebi de fazla konuşmayı sevmediğimden kaynaklanıyor. Ortamın negatif enerjisini dağıtıp uzamak idealdir 🙂 Görüşmeyeli üşümüşsünüz ve ufoları da yakmamışsınız, kıyamam sizlere.

İnsanoğlu; günün her saatinde aktif ve hareket halinde olabilir yapıdadır. Bu bir model ve seçimdir. Bir diğer model ve seçim de; Nasrettin Hoca’nın hindisi gibi düşünmek ve hareketsizce beklemek üzerinedir.

2.Model kapsama alanımız dışında olduğu için bizi ilgilendirmiyor. Kötü ruhları kendimizden uzak tutalım. Hepimizin gün içinde kendine ait zaman dilimi vardır. Bu dilim; iş yaşamı, törenler, merasimler yani mecburi yapmak zorunda olduğumuz uğraşlar dışında kendimize kalan kısımdır. Bireyi ayakta tutup, günün yorucu ve kaos dolu atmosferini üzerinden atmasını sağlayabilmesi bu kısmı, doğruca ve etkin kullanabilmesine bağlıdır.

İnsanın doğasında mutsuzluk ağır basar ve bu durum vücut ile zihin yorgunluğunu tetikler, sürekli yorgun olmasını ve ertelemesini sağlar. Zaman yönetimini etkin kullanıp, sürekli hareket halinde olup, yaşantısında boşluk bırakmayacak şekilde dizayn eden bireyler, bu yapıdan kolayca uzaklaşabilir.

Mesela, neler bize ne katabilir?

Herkesin yapısına göre değişkenlik gösterir. Öncelikle ortak nokta olarak, spor ve kitap okuma alışkanlığı mutlaka olması gereken 2 önemli aktivitedir. Bunlar süreç içerisinde vücudunu güçlendirip, düşünce dağarcığını geliştireceği için birçok yeni aktivite ve hedefler zinciri de otomatikmen kendini gün yüzüne çıkaracaktır. Sonrasında doğal olarak üzülüp mutsuz olmaya vaktiniz olmayacaktır.

Şu anda gülebilip, kendim adına bir şeyler yapabildiğim için saatin 22.22 olması şahsım adına gerçek günaydını barındırmaktadır. Mesele günaydınları tüm zaman dilimine yayabilmektir. Bırakın ağır işleri, hayatı hafif yaşayın, ruhunuzu özgürlük sunun. Sıka sıka fukaramda can bırakmadınız 🙂

Baştan sona yazıma türküleriyle eşlik eden Cengiz Özkan’a teşekkürlerimi sunar ellerinden öperim. Yemin ederim transa geçiyordum. Arkidiş o nasıl bir saz çalmadır öyle? Ardından Ferdi Tayfur “beni düşünme artık” gelince afrika kertenkelesine döndüm 🙂 Oysa ki baykuş ya da yarasa olmayı istemiştim.

Düşünsenize bir yarasayım ve tüm maçları ücretsiz stadyum catılarından izliyorum, tüm olimpiyatlar, formula yarışları, vs vs ücretsiz ve vip…

Yarasa olmak harbi kralmış hahaha….

Yüce Timur hepimizi korusun, kalın sağlıcakla sincaplarım, öpüyüm hepinizi 🙂

 

Sevgilerimle

Mavi Kaptan Tuna

www.heykadin.com.tr

  • Site Yorum

Bir yorum bırak