Konut sektöründe yeni trend

Paylaş
 

Firmalar yeniden şehir içindeki konutlara dönmeye başlayan ailelere odaklandı.

 

Anadolu Yakası’nın önemli bir merkezi olan Fikirtepe de hayata geçirilen yeni projeler için görüşmelerde son aşamaya geldi. Firmalar talebin yeniden şehir için konut ve residancelere dönmesinin ardından Fikirtepe de yaptıkları projelerine hız verdiler.

Firmalar yeniden şehir içindeki konutlara dönmeye başlayan ailelere odaklandı. Anadolu Yakası’nın önemli bir merkezi olan Fikirtepe de hayata geçirilen yeni projeler için görüşmelerde son aşamaya geldi. Firmalar talebin yeniden şehir için konut ve residancelere dönmesinin ardından Fikirtepe de yaptıkları projelerine hız verdiler.

Hedef kentsel dönüşüm

Selimoğlu ve Pana İnşaat, Fikirtepe’de kentsel dönüşüm çalışmalarında da projeler yapıyor. Kentsel dönüşüm alanından faydalanan bu iki dev firma İstanbula yakışır ve sembol olacak projeler yapmayı planladıkları 4 proje için de yine kentsel dönüşüm bölgesini kullanacak. Projelerinin Fikirtepe ile sınırlı kalmayacağını belirten şirket yetkilileri amaçlarının İstanbul’a uluslar arası düzey ve kalitede projeler kazandırmak olduğunu vurguluyorlar.

Adalar ve Çamlıca manzaralı projeler

Mimarisi Ömer Çamoğlu’na ait Brooklyn Park projesi 740 konut ve iş yerinden oluşurken, yapılacak diğer projeler ile bu iki firmanın 4000 civarında konut ve ticari alan yapacakları ifade ediliyor. Konutların adalar ve Çamlıca’nın muhteşem manzarası ile sahiplerine büyük keyif yaşatağı gibi, getirilerinin de bu mutluluğu katlaması bekleniyor.

Businist Ofice’de tapusunu aldı.

Fikirtepe’de, Selimoğlu Group, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı şirketlerinin oluşturduğu SVR Grup tarafından hayata geçirilen Businist Office tapusunu aldı. Ruhsat aşamasında son sürece girilen projede, önümüzdeki bir ayda inşaatın başlanması planlanıyor.
Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, 550 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen projenin çok sayıda özelliği bir arada sunduğunu ifade etti.
Projenin 1’inci etabının toplam inşaat alanı 116 bin 600 metrekare’den oluşuyor. Projede toplam 393 adet ofis bulunuyor.

www.fikirtepegundem.com

  • Site Yorum

Bir yorum bırak