Kısa sürede 8 baskı yapan kitaba eşsiz övgüler

Paylaş
 

KENDİNE İNANMAK’A ÖVGÜLER

 

“Merhabalar Kocsi,

01-02 Şubat 2010 tarihleri arasında yapılan güzel ve bir o kadar zevkli ‘Koçluk ve Geribildirim’ eğitimin ardından, Konya’ya dönmek üzere havalimanına vardığımda, dışarıda yağan kardan dolayı uçağımızın rötar yapacağımı tahmin etmiştim. O anda eğitimde sizden aldığım kitabınız aklıma geldi ve bir köşeye oturup kitabınızın ilk sayfasından itibaren okumaya başladım. Sayfaları okudukça inanılmaz bir keyifle diğer sayfalara geçmek için can atıyordum. Bu arada anons yapıldı ve uçağa yolcuları almaya başladılar. Uçağa bindiğimizde yaklaşık 3 saat uçağımızın rötar yapacağını ve alanda uçağın içinde bekleyeceğimizin haberini aldık. Kimine göre sıkıntılı ama bana göre güzel bir haberdi. O üç saatlik zaman diliminde kitabınızı okuyup bitirdim. Böyle güzel bir yapıt için sizi kutluyor ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve diyorum ki: İyi ki varsınız!..”

Ahmet Düzgün

Banka Yöneticisi

 

“Kaptan olarak fırtınalı denizlerde gemiyi ve personeli limana nasıl sağ salim ulaştıracağımı iyi bilirim ama hayat denizindeki fırtınalarda sizin kitabınız benim pusulam olacak. Elinize ve yüreğinize sağlık…”

Alaattin Kurt

Holding Yöneticisi

BU KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

“Kendine İnanmak adlı kitabınızı az önce bitirdim ve sıcağı sıcağına düşüncelerimi paylaşmak istedim. Marry Malbourne’nün bir sözü ile cevap vermek istiyorum: ‘İnsanlar onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.’ Bu kitap bana kendimi çok iyi hissettirdi, kendi değerimin farkına varmamda itici bir güç oldu! Ve daha çok etkilenen bir insan olarak, etkileyen bir insan olma yolunda ciddi adımlar atabilmek için plan yapmamı sağladı… Şimdiden kafamda bir iki plan oluştu bile… İran şahı ile Hint imparatoru arasındaki satranç ve tavla oyunlarının hikâyesini öğrenmek çok hoşuma gitti. Mesajları verirken hayattaki örneklerle, özlü sözlerinin bütünlüğü çok hoş olmuş. Elimde bir kalem sürekli çizerek okudum ve sanırım başucu kitaplarımdan biri olacak, gerektiğinde kullanabileceğim nice olay ve söz var…”

Arzu Ayman

Öğretmen

 

“Yazılarının hemen hepsinde duyguların, düşüncelerin aslında çoğumuzun hissedip de bir türlü dile getiremediklerini içeriyor. ‘Kendine İnanmak’ ile başlayan yolculuklarımızın arasında molalar da alsak sonunda vardığımız yer, bizim yaşamlarımız. Bu yolculukta vermek, almak, kalbini koymak, dinlemek, sevmek, istemek, var olmak, korkmak, vazgeçmemek gerekir. Aynen yazılarında da bahsettiğin gibi… Hepimiz insanız, anlamak ve farkında olmak zorundayız. En önemlisi de KENDİMİZE İNANMALIYIZ. İlave olarak yazılarının bana kattığı duygu ve düşüncelerle de DOSTLARIMIZA DA İNANMALIYIZ diyorum. Ben inanmaya devam edeceğim.”

Ayça Kutay

Yönetici

 

“Bir grup çalışmasında ‘en çok neyinizden olmaktan korkarsınız?’ diye sorulduğunda, çoğunluk uzuvlarına odaklanırken ben korkumun umudumu kaybetmek olduğunu fark etmiştim. Mehmet Özel şiirleri ile olduğu gibi hikâye ve denemeleriyle de umudumuzu ayakta tutuyor.”

Ayla Türkmen

Yönetici Koçu

kendine-inanmak-iskenderiye-kitap-1

“Hayatımıza girip önce kendimize ve sevdiklerimize değer vermenin, zihinlerimizi sınırlamamanın, geri bildirimin, gönül kapılarını açmaya çalışmanın, kendimizi değiştirmeyi hedeflemenin ve bunun için çaba göstermenin, fırtınalara karşı alesta olmanın, hep ‘viya böyle’ gitmemenin, içsel değerlendirmelerin, içimize yapacağımız yolculukların, hayatlarımızın paraşütlerinin, bazen kaybederken nasıl kazanıldığının, almaktan daha çok vermenin, karşındakini dinlemenin ve dinlerken biraz daha anlamaya çalışmanın, tutamayacağımız sözler vermemenin ve verdiğimiz sözleri de tutmanın önemini paylaştın bizlerle… Hayatlarımızdaki varlığın ‘Kendine İnanmak’ kitabınla sürüyor, hem de etkin bir biçimde. Bir yazında ‘yaşamın kendisi, kendini gerçekleştiren bir kehanettir’ diyorsun, ben de ekliyorum ‘eğer kendine inanırsan.’ İnancın en güzel biçimlerinden biri ‘kendine inanmak…’ Kendine inandın, iyi ki varsın; seni tanıdım, iyi ki varım… Sevgiyle, emekle kal.”

Cavit Uğur

Holding Yöneticisi

 

“Kitabınız tam bir başucu eseri. İçindeki cümleleri tekrar tekrar okuyası geliyor insanın. Öyle içten, yapılması gereken… Ellerinize, yüreğinize sağlık…”

Deniz Zorkol

Banka Yöneticisi

 

“Kendine inanmak… Her şey bununla başlıyor… Hem yazılarını takip ettiğim dönemde hem de kitabı okurken farklı duyguları yaşadığım, zaman zaman ağlayıp, zaman zaman ‘evet, evet işte bu,’ zaman zaman da ‘vay be’ dediğim o kadar çok cümle ile karşılaşmak sanırım beni çok etkiledi. Kendime inandığım dönemlerde aldığım keyfi, farkındalığımı arttırdığını fark ettiğim andaki heyecanımı, yaşama bakışımdaki değişimi, kendi gözümle kendimi görebilmeyi deneyimlediğim şu günlerde, danışanı olmaktan gurur duyduğum Mehmet Yıldırım ÖZEL’in yazdıklarının ve söylediklerinin çok etkisi olduğuna ve en önemlisi kendime inandığıma İNANIYORUM…”

Gülay Yaşar

Öğretmen

 

“Kitabını dün bitirdim. Gayet güzel bir çalışma olmuş, tebrik ederim, eline sağlık. Pek çok hikâye eğitimlerden bildiklerimiz. Önemli noktaları eğitim esnasında not etme fırsatım olmamıştı. ‘Kendine İnanmak’ benim için eğitimlerde bahsettiklerimizin derli toplu bir araya getirildiği bir referans, bir başucu kitabı oldu aslında. Tekrar teşekkürler. Yalnız ‘Katmer’ yazını kınıyorum. O yazıyı hamile bir bayan okuyor olsa vay kocasının haline, benim bile ağzımın suları aktı okurken…”

Kerim Özgür Yalçın

Banka Yöneticisi

BU KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

“Hayatınızdan kesitler sunarak çıkarımlarda bulunduğunuz kitabınızı zevkle okuyorum. Yazıların altını çiziyor, notlar alıyor ve zaman zaman arkadaşlarımla sözlerinizi paylaşıyorum. Sadece kendi hayatınızdan kesitler sunmamışsınız, benim hayatımdan da kesitler var. Yani kitapta kendimi de buldum desem yalan olmaz. Bu arada başardıklarımla birlikte başaramadıklarımı da gördüm. Hayatıma yeni bir yön verebilir miyim bilmiyorum ama sesimi çıkarmaya, insan olarak değerimin olduğuna, ne istediğimin ve istemediğimin farkına varmaya çalışıyorum. Bu arada kitabınızı öyle bir solukta falan okumadım; her gün bir bölüm okuyorum ve düşünüyorum.”

Mehmet Özkan

Öğretmen

 

“Her yeni kitabı okumaya başlarken heyecanlanırım. Sizin kitabınıza da başlarken aynı heyecanla başladım, heyecanım bitmeden de bitirdim. Ellerinize ve yüreğinize sağlık… Tüm insanların insan olması için, daha doğrusu ‘adam gibi adam olmak’ için yol gösteren bir kılavuz… Çok içten, çok samimi ve her şeyden öte çok iyi anlaşılır bir kitap… Hani bazen öyle kitaplar vardır ki aynı sayfayı dört kez okursunuz da anlamadan yine başa dönersiniz; yazarın seviyesi bir türlü okuyucunun seviyesine inemez; sizinkini okuyan her insan çok rahatlıkla anlar, hele bir de içine sindirirse, yani sindirebilirse süper… Yaşam koşuşturması içinde gerçekten bazen hiç istemediğimiz insanlar olup çıkıyoruz, olması gereken değerler olmaması gereken değerlerin (bunlara değer demek de yanlış ama başka kelime bulamadım) altında ezilip kalıyor. Biz bunları fark ettiğimizde ise geçmiş olsun durumu çıkıyor ortaya… Tüm bunları vurgulayarak çok güzel bir kitap sunmuşsunuz, umarım her seviyeden birçok insana ulaşır. Ama benim en çok sevdiğim ‘Kalbimin Sesi’ bölümü oldu… Yani özetle kitabınızı çok beğendim… Birçok insana yol göstermesi dileğiyle…”

Müjde Özşen Şimşek

Banka Yöneticisi

 

“Köşe yazısı tadında kolay okunabilir ve anlaşılabilir olmuş. Hedef kitlenizin tüm ülke insanları olduğunu varsaydığımızda, herkese ulaşmanız bence mümkün. Diliniz çok sade ve kolay anlaşılabilir. Bazen devrik cümleler kurduğumuzda kendimizi daha iyi ifade ettiğimizi düşünürüz. Fakat birçok yayıncı (kendi yayıncım da dâhil olmak üzere) bunun bir yanılgı olduğunu söylüyor. Belki bu anlamda cümlelerinize tekrar bakabilirsiniz. Başlıklarınız çok çarpıcı. Reklam sloganlarına benzettim. Amaçlı olarak böyle bir kurgu yapıldığını düşünmekteyim; başarılı olmuş. Yazıların içinde bazı düşünürlere ve bilgelere yer vermeniz okurken daha çok keyif alınmasını sağlıyor. Ben bir sürü söz öğrendim; yaşasın! Bir okur olarak çok zevk aldığım noktalardan biri de budur. 2. baskı için her bölümün mesajına yönelik, ayrı ayrı karikatürler çizilebilir. Bu daha eğlenceli ve piyasadaki kişisel gelişim kitaplarından daha farklı bir çizgide olmasını sağlayabilir. En son Yankı Yazgan’da böyle bir şeye rastlamıştım. Etkileyici olacağını düşünmekteyim. Siz bence çok güzel hikâye de yazarsınız. Çalışma alanlarınıza yönelik bir hikâye kitabını da gelecek planlarınıza dâhil edebilirsiniz. Tıpkı psikodrama öyküleri gibi kişisel gelişim öyküleri yazılsa çok okunur bence.

Özlem Görür

Öğretmen

“Liderlik yolunda ilerlemeyi hedef edinmiş yöneticilerin yanı başlarında yer alabilecek, son derece pratik unsurlar içeren bir yoldaki yaşanacakları anlatan bir kitap desem, sanırım doğru tanımlamış olurum sevgili Mehmet’in eserini. Bir askerden yöneticiye, yöneticiden danışmana dönüşürken yaşadıklarını gözlemlerini duygularını anlattığı bu ilk kitabinin sevgili Mehmet’in yazacağı nice kitapların öncüsü olacağını düşünüyorum.”

Tanyer Sönmezer

Şirket Genel Müdürü

 

“Kitabını bir çırpıda okudum. Kimi yerlerde ‘ah işte’ derken, kimi yerde gözyaşımı tutamadım. Aktardığın hikâyeler bile senin katkınla, birinci elden bir yakınlık sağlıyor. Doğru kitap seçmek için yüzlerce kurbağayı öpmüş bir masalzade olarak; prensesi gün ışığına çıkarmışsın diyorum. Pusulan okuyucunun kalbini gösteriyor.”

Umut Ahmet Tarakçı

Yazar-Koç

 

“Kitabının çıkacağını duyduğum ilk günden beri heyecan içerisinde bekledim… Yasemin İstanbul’dan dönerken “Mehmet’in kitabını getiriyorum sana dediğinde” hem heyecanlanmış hem de duygulanmıştım; kardeşimin emekleri meyvesini vermişti. Havaalanından eve geldiğimizde, Yasemin “emanetini veriyorum” diyerek kitabını uzatmıştı bana, hani çocukken bize alınan hediyeler var ya… Uzun yıllardan sonra aldığım o hediyelerden biri gibiydi… Hani gece başucuna koyar da uyursun… O gece baştan sona bir kez daha okuyup uyudum… Hayat yolunda ilerlerken kendimizi tanımamıza kattığın her şey için sonsuz teşekkürler… İyi ki varsın kardeşim…”

Yusuf Ziya Halefoğlu

Akdemisyen-Yazar

 

İSKENDERİYE KİTAP

  • Site Yorum

Bir yorum bırak