Kış mevsiminin en güzel yolculuğu

Paylaş
 

Kars’a gitmediyseniz, çok şey kaçırmışsınız demektir.

Kış mevsiminin en güzel deneyimini yaşamak istiyorsanız sizleri bu yolculuğa davet ediyoruz…

Artık sadece hikayelerde karşımıza çıkabilecek bir kış deneyimini yaşamak için çok uzak güzergahları rota bellememize gerek yok. Türkiye’nin en doğu sınırında olan Kars şehri, kar ve kışı iliklerine kadar hissetmek, Rus döneminden kalma tarihi evlerin izini sürmek isteyenler için tasarlandı.

kis-mevsiminin-en-guzel-yolculugu-kars-1

Elbette Kars, kar ve kışı ilk etapta çağrıştırsa da bundan çok daha fazlasıdır. Geçmiş yüzyılların büyük ölçüde izlerini taşır. Vaktiyle İpek Yolu güzergahında olan Kars’ta, Ani Harabelerinin ihtişamı insana eski zamanların görkemli yaşantısını anlatır. Ani ören yeri, 2014’ün ilk 6 ayında 21 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapacak kadar artık farkına varılmış bir antik değerdir.

Üstelik Kars’ın hele kışın doğası muhteşemdir. Kış vaktiyle birlikte donan Çıldır Gölü üzerinde kızakla gezinti yapmak, donmuş gölden çıkarılan balıkları görmek, tüm bu görsel şenliğin sonsuzluğu anımsatan beyaz bir fon üzerinde gerçekleşmesi oldukça etkileyici bir deneyimdir.

kis-mevsiminin-en-guzel-yolculugu-kars-2

Siz de kış vakti sonsuz bir uzamın içinde, geçmiş yüzyıllara tanıklık etmek, yöreye özgü lezzetler olan kaz ve Kars mutfağı ile tanışmak ve yörenin Kafkas dansını görmek isterseniz bu geziyi kaçırmayın!

Sonsuzluktan iki gün çalın!

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak