Kim demiş bilim tahrik edici olamaz diye?

Paylaş
 

 

Kim demiş bilim hınzır, uçarı ve tahrik edici olamaz diye? Teorinin bedensiz ruhu ile maddi âlemin ruhsuz bedeni çarpıştığında ortaya çıkan mucizeye hayat diyoruz.

Hayata dair her şey heyecan verici çünkü keşfin aydınlığıyla ortaya çıkan ve bilgiye dönüşen her şey anlam dünyamızı zenginleştiriyor. Kendimizi ve evreni tanıyoruz. Bilinmeyen içinde kendimize yol açıyoruz.

Okulda bir şeyler öğreniyoruz ama onların çoğu geçmiş dönemin sorunlarına verilen yanıtlardan oluşuyor. Asıl okul hayatın kendisi…

Hayat yerinde durmuyor. O nedenle bize ânı anlamımıza ve geleceği kurgulamamıza yarayan düşünceler lazım; yaratıcı düşünceler. Onlar da okulda öğrenilmiyor.

İşte OKULDAN KAÇAN DÜŞÜNCELER bu değerlendirmenin ürünü. Yılların bilgi ve deneyimlerinden, insanlığın ortak aklından damıtılan önermelerden oluşuyor.

BU KİTABA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

kim-demis-bilim-tahrik-edici-olamaz-diye-2
KİTAP ADI: OKULDAN KAÇMIŞ DÜŞÜNCELER

YAZAR: Prof. Dr. Doğu Ergil

Yayın No: 37
Tür: Aforizma
Cilt: Karton Kapak
Kağıt: 2. Hamur
İç: Siyah-Beyaz
Sayfa Sayısı: 160
Ebat: 10,5×17 cm
Barkod: 978-605-9900-14-0
Çıkış Tarihi: 13 Nisan 2015
Fiyat: 10,00 TL

PROF. DR. DOĞU ERGİL

New York Eyalet Üniversitesi’nde (Binghamton) Sosyoloji, Ekonomi Politik ve Siyaset Bilimi disiplinlerinden oluşan Gelişme Çalışmaları alanında doktora yaptı. Akademik hayatına ODTÜ’de başladı ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde (Mülkiye) devam etti. Çeşitli uluslararası burslar ve akademik ödüller kazandı. Değişik dillerde yayımlanan birçok makalesi ve 41 kitabı var.

İSKENDERİYE KİTAP

Adres: Ambarlı Mah. Harmanyeri Sok.
D Blok No: 9/3 Avcılar İstanbul
Telefon: 0212 420 00 46
E-posta: iskenderiyekitap@gmail.com
Türkiye: www.iskenderiyekitap.com
Kanada: www.smlpublications.com

  • Site Yorum

Bir yorum bırak