Kendi oğlunun nikahını kıydı

Paylaş
 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu kez kendi oğlunun nikahını kıydı.

Çiftin nikah şahitliğini ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

 

Özel Haber: www.heykadin.com

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in oğlu Yusuf Türkmen, Esra Savrum  ile dünya evine girdi. Haliç Kongre Merkezi’ndeki düğün törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Gecede en dikkat çeken ayrıntı belediye başkanı babanın, kendi oğlunun nikahını kıymasıydı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in, nikahı kıyarken oğluna ‘evladım’ diyerek hitap etmesi, misafirleri gülümsetti.

yusuf-turkmen-1

Nikahta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni çiftlere bazı tavsiyelerde bulundu. Erdoğan, “Her zaman nasihatim var, bunu bir baba nasihati olarak, Cumhurbaşkanı nasihati olarak, özellikle kayıtlara girmenizi tavsiye ediyorum. Sevgili peygamberimiz ebedi alemde ‘ümmetimin çokluğuyla iftihar edeceğim’ diyor. Beypazarlı amcamız da bana başbakan iken şöyle bir nasihat ediyor. Diyor ki; başbakan evladıma söyle, hep böyle en az 3 evlat diyor, onu şöyle kapatsın bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi olur, dört olur bereket olur, beş olur gerisi Allah kerim diyor. Sizlerden de bunu bekliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nikah cüzdanını gelin hanıma takdim ettikten sonra çiftleri tebrik etti, aile fotoğrafı çektirdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak