Kaş almanızı kolaylaştıran öneriler

Paylaş
 

Yüz ifadesini değiştiren, bakışlarınıza yön veren kaşlarınızı alırken yapacağınız ufacık bir hata görünümünüzü değiştirebilir.

Kaş alırken dikkat etmeniz gereken detayları sizler için paylaşıyoruz.

 

Kaş şekliniz yüzünüzdeki ifadeye anlam veriyor. Fakat yapılacak tek bir hata hem ifadenizi değiştiriyor hem de yüzünüzde olumsuz bir görüntü yaratıyor. İşte kaş alırken en çok yapılan hatalar…

Her iki kaşın da aynı olması için uğraşmak

Kaşlarınızı alırken bir tanesinin ince olduğunu farkettiğinizde diğerini de inceltmeye çalışmayın. Eğer düzeltmek için kaşlarınızı almaya devam edersiniz, iki kaşınız birden ip gibi olacaktır.

kas-almak-1
Her gün kaş almak

Kaşlarınızı her gün almaya çalışıyor, en minik kıl tanesinisini bile yok etmeye çalışıyorsanız, bu hataya düşmeyin. Kaşlarınızın düzgün ve aynı oranda uzaması için onlara fırsat tanıyın. Kaşlarınız yeterince çıktığında hepsini birden alın ya da bir profesyonelden yardım alarak yüzünüze en uygun kaş şeklini belirleyin.

Duştan önce kaş almak

Kaşlarınızı her zaman duştan sonra alın. Gözenekleriniz duştayken sıcak su ve buhardan etkilenerek açılır ve cildinizi nemlendirirken kıl kökleriniz beslenir. Köklerinin beslenmesi , kaşlarınız daha hızlı uzamasına neden olur.

Yanlış yerden kavis vermek

Kaş kavisinizi yanlış yerden vermeniz surat ifadenizi etkiler.Yüzünüze en uygun kavisi bulabilmek için bir kalemi burnunuzun kenarından göz bebeğinize doğru tutun. Kalemin ortaya çıkardığı nokta, yüzünüze en uygun kavisi belirler.

kavis-vermek

Cımbızla kaşın üst kısımlarını almak

Kaşlarınızı şekle sokarken cımbız kullanıyorsanız, yalnızca kaşınızın kavis bölgesini cımbızla alın. Kaşınızın üst bölümlerini cımbızla toparlamaya çalışırsanız şeklini bozabilirsiniz.

Aynaya çok yakın bakarak kaşları almak

Aynaya çok yakından bakıyorsanız ya da aynanız büyüteçliyse kaşlarınızı olduğundan daha çok görüyor olabilirsiniz. Aynaya yakından bakmak, kaşlarınızı inceltmenize ve şeklini bozmanıza neden olur. Bunun yerine geniş bir aynanın önüne geçin ve yüzünüzün tamamını görecek şekilde durarak kaşlarınızı alın.

kas-almak

Kaş şablonları kullanmak

Kozmetik marketlerde satılan hazır kaş şablonlarını kullanarak kaşlarınızı asla almayın. Yüzünüze en uygun kaş modelini bulmak için mutlaka bir profesyonele danışın.

Kaş boşluklarını siyah kalemle doldurmak

Kaşlarınızı aldıktan sonra aralarındaki boşluklar sizi rahatsız ediyorsa, siyah renkli bir kaş kalemiyle kaş boşluklarınızı asla doldurmayın. Kaş renginize uygun bir renkte kaş kalemi seçin ve çok bastırmadan ince çizgiler halinde kaşlarınızı doldurun. Kaş renginiz oldukça koyuysa, açık tonlarda bir siyah kalemle kaşlarınızı doldurun.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak