Kariyer planlarken nelere dikkat edilmeli?

Paylaş
 

Uzmanlar, gençlere kariyer planlaması konusunda tavsiyelerde bulundu.

Uzman Psikolojik Danışman-Yazar Mehmet Konuk, Küçükçekmeceli gençlere kariyer planlaması ve okul hayatlarında başarılı olmaları konusunda bilgi verdi.

“NEREYE GİDİYORUM DİYE KENDİNİZE SORUN”

Küçükçekmece Anadolu Lisesi’nde Küçükçekmece Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Bu Yol Senin’ başlıklı söyleşiye katılan Mehmet Konuk, ünlü Fransız düşünür Montaigne’in ‘Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgardan hayır gelmez’ sözünü hatırlatarak, “Eğer sen sendeki potansiyeli nasıl kullanacağını bilirsen o zaman başarıya ulaşırsın. Bir gergedan bile suya ulaşmak için 2,5 kilometre yol yürümek zorunda kalıyor. Ben bu yolun sonunda nereye gidiyorum diye kendinize sorun. Eğer 10 yıl sonrasını hesap ederseniz bir yıl sonra hangi üniversiteye gideceğinize daha rahat karar verirsiniz” dedi.

kariyer-planlarken-nelere-dikkat-edilmeli-2

“HEDEF BELİRLEME KONUSUNDA MAZERET ÜRETMEYİN”

Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemsettin ile olan konuşmasını da öğrencilere anlatan Mehmet Konuk, “Alınıp satılamayan tek şey zamandır. Unutmayın bizler, geç yaşlardaki ürünlerimizi genç yaşlarda ekiyoruz. Bu nedenle hedef belirlemek konusunda kendinize mazeret üretmeyin” diye konuştu.

kariyer-planlarken-nelere-dikkat-edilmeli-3

Mehmet Konuk gençlere birçok başarı öyküsü de izlettiği konuşmasını Küçükçekmece Belediyesi’ne teşekkür ederek sonlandırdı. Okul müdürü Nadir Kaya da Uzman Psikolojik Danışman, Yazar Mehmet Konuk’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in gençlere verdiği önemden bahsederek, Küçükçekmece’de gençlere yönelik gençlik merkezi kurmayı planladıklarını söyledi.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak