Kadının fendi erkeği yendi! İşte en iyi örnek

Paylaş
 

Sabah kalk, kahvaltı hazırla, evi toparla, çocukları gönder, akşama da yemek hazırla. Bunca sorumluluğa rağmen hallerinden hiçbir zaman şikayet etmeyen fedakar kadınlarımız, annellik görevlerinin yanı sıra hem üreterek para kazanıyor hem de topluma fayda sağlıyor. Çekmeköylü girişimci işkadını Betül Baysan da bunlardan biri…

 

Özel İçerik:heykadin.com.tr

Büyük özverili çalışmayla üretip topluma fayda sağlayan kadınların sayısında büyük artış yaşanıyor. Çekmeköylü girişimci işkadını Betül Baysan, evlendi, çocuk sahibi oldu, çocuklarını büyüttü, herkesin tabiri ile, ‘tam rahat edip, gezip tozacakken’ elini taşın altına koydu. “Ben de üreteceğim ve topluma faydalı olacağım” diyerek hafızalara yer edinmiş ‘klasik ev kadını’ kalıbını değiştirdi.

KENDİNİ UZMANLAŞTIRDI

Ticaretin zorluklarını bilen ancak her zorluğa karşı hazırlıklı olan 41 yaşındaki Baysan, inişli çıkışlı yolları eşinin büyük desteğiyle yendi. Önceleri turizm sektörüne girip otel işletmek isteyen Baysan, sonra çikolata üretip satmayı düşündü. Çeşitli eğitimler alarak, kendini bu konuda uzmanlaştıran Baysan, hayalini kurduğu dükkanı kurarak, üretime başladı.

kadinin-fendi-erkegi-yendi-iste-en-iyi-ornek-1

ÇİKOLATA ÜRETİYOR

Angel’s Chocolate Patisserie isimli dükkanın alt katını çikolata ve pasta imalathanesine çeviren Baysan, burada kendi elleriyle ürettiği çikolatalarını satmaya başladı. “Pasta ve çikolata üretmek evde yapmaya benzemiyor” diyen Baysan, “Ürün vitrine çıktığı için her zamankinden çok daha büyük özeni göstermeniz gerekiyor. Görsellik ön planda olduğundan titiz bir üretim süreci gerektiriyor. Biz de buna dikkat ediyoruz” diyor.

kadinin-fendi-erkegi-yendi-iste-en-iyi-ornek-3

VİTRİNDE ÜRÜN KALMIYOR

İşe başladığı ilk zamanları anlatan Baysan, “Bir işletmenin oturması için 1-2 yıla ihtiyaç var. İlk zamanlar ürettiğimiz pastalar uzun bir zaman vitrinde kaldı hatta satamadık ama zamanla müşterimiz oturdu. Şimdi ise vitrinde ürün kalmıyor” şeklinde konuşuyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak