İşte ideal evliliğin şifresi

Paylaş
 

Davranış bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, ideal evlilikte mutluluğun formülünü açıkladı.

SEYDİŞEHİR Şaban Cengiz Kültür Merkezi’ndeki seminerde konuşan Davranış bilimleri Uzmanı Şengül Yiğit, mükemmel evliliğin şifrelerini verdi. ‘Evlilikleri sorunlar mı bitirir yoksa sorunlar karşısındaki davranışlar mı?’, ‘Evlilikte sorunlar karşısındaki tutumlar’ ve ‘Duygusal zekânın önemi, evliliğin duygusal boyutu’ gibi konular hakkında bilgi veren Yiğit, boşanma sayısındaki artışta herkesin kabahati bulunduğunu söyledi.

ideal-evliligin-sirri-sengul-yigit-2

HUZURU SEÇİN

Yiğit, “Hepimiz suçluyuz. Çünkü değer yargılarımız, öncelik sıralamamız, hayatta neye ne kadar vakit ayırdığımızın sıralaması değişti. Evlilikte huzurlu mu olmayı seçersiniz. Evliliğin şifresi bu… Ben hep huzurlu olmayı seçtim. Huzurlu olmayı seçmek hayatta çoğunlukla sabır, hoşgörü ve güçlü olmayı gösteriyor ama sonunda hep sen kazanıyorsun” diye konuştu.

ideal-evliligin-sirri-sengul-yigit-1

EN ÖNEMLİ ŞEY

Tabiatın boşluk kaldırmadığını ifade eden Yiğit, “Eksik bıraktığınız yer anında doluyor. Eksik bıraktığınız yeri düşüneceksiniz. Çünkü bu dünya nüfusunun yarısını biz oluşturuyoruz. Ama tümünü biz yetiştiriyoruz. Evlilikte en önemli şey bizim kendi iç samimi iç duygularımızla başladığımız gibi bir yol arkadaşlığını bitirmek. Biz anneler olarak kadınlar olarak bu toplumun mihenk taşlarıyız. Her şeyiyiz, kalbiyiz” dedi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak