İstanbul’un en yüksek tepesi artık burası

Paylaş
 

İstanbul’un eşsiz manzarasının en yüksekten izlenebileceği, ailelerin birlikte vakit geçirip piknik ve spor yapabileceği, turizmi canlandıracak o tepe çok yakında hizmete giriyor.

 

Özel İçerik: heykadin.com

Beykoz’un önemli turizm yatırımları arasında yer alan ve Çamlıca’ya alternatif olarak geliştirilen Karlıtepe Mesire Alanı Projesi’nde arazi çalışmaları ve ünitelerin kurulumu devam ediyor. 240 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Karlıtepe Mesire Alanı’nda çalışmalar tamamlandığında, İstanbullular ikinci Çamlıca’ya kavuşmuş olacak, yerli ve yabancı turistler şehrin güzelliklerine tanıklık etmek için artık kentin en yüksek noktası olan bu mesire yerini tercih edecek.

karlitepe-1

Otopark ve Araç Yolunun Yapımı Sürüyor

Beykoz Belediyesi’nin talebi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan proje kapsamında arazinin alt yapı çalışmaları tamamlandı.

Proje kapsamında ilk olarak alanı boydan boya geçen 1630 metre uzunluğundaki araç yolunun yapımına başlandı. Mesire alanına araçla giriş tek yön olacak.  Alana gelecek ziyaretçiler için 170 araçlık otopark hizmet verecek.

karlitepe-2

Doğayla Uyumlu Üniteler

Turist ve ziyaretçilerin rahatı için her türlü ayrıntının düşünüldüğü alanda ahşap kır lokantası, büfeler, piknik masaları, wc’ler ile diğer tüm üniteler doğayla uyumlu ahşap malzemelerden inşa ediliyor.

Ailelerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği mesire yerinde kameriyeler, açık ve kapalı seyir terasları, yağmur barınakları ve çeşmeler gibi üniteler de hazırlanıyor. Bu üniteler de projenin konseptine uygun olarak ahşaptan yapılıyor.

karlitepe-4

Eğlenceli Oyun Grupları  

Mesire alanı tamamlandığında çocuklar için bir birinden orijinal ve büyük oyun grupları yeşillikleri süsleyecek.  Alana yerleştirilecek AB stadndartlarında macera kompleksleri, tırmanma modülleri ve salıncaklarda çocuklar zevkli ve eğlenceli vakit geçirecek.

Oyun gruplarından biri ise engelli çocuklara ayrılacak.

karlitepe-5

Bisiklet ve Yürüyüş Yolları   

Boğaz Manzarasını şehri zümrüt yeşiliyle buluşturan proje spor sahalarını da içeriyor. Basketbol, voleybol ve halı sahanın yapımına başlandığı alanda bisiklet yolları da inşa ediliyor.

Yürüyüş yollarının yanı sıra alanın farklı noktalarına spor aletleri de yerleştirilecek.

karlitepe-6

Teleferikle Tamamlanacak

Karlıtepe Mesire Alanı’nın,  İBB tarafından kurulması planlanan Karlıtepe-Sultaniye Teleferik hattıyla entegre edilerek faaliyete geçmesinden sonra ulaşıma alternatif getirmesi ve seyir zevkine katkı sağlaması ve projenin daha da ilgi görmesi bekleniyor.

karlitepe-7

Başkan Çelikbilek: “Turizm Canlanacak”  

Turizm kenti olarak şekillenen Beykoz’da Karlıtepe Mesire Alanı’yla şehri ilçeye çekecek alternatif bir mekân hazırlandığını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Heyecan duyduğum önemli projelerden biri bu. Belediye olarak bu proje için imkânlarımızı seferber ettik. Karlıtepe,  Çamlıca’dan daha görkemli bir mekân haline gelecek. Vatandaşlarımız seyir alanlarıyla tüm İstanbul’u seyredebilecek. Beykoz’un turizmine ciddi katkı sunacak. Karlıtepe teleferik hattıyla ilçede daha da güzel bir canlılık yaşanacak. Şimdiden şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

PROJE KAPSAMINDA:

KARLITEPE C TİPİ MESİRE ALANI:

KIR LOKANTASI 1 ADET

KAMERİYE (25 m2) 4 ADET

YAĞMUR BARINAĞI (25 m2) 4 ADET

BÜFE 4 ADET

PİKNİK ÜNİTELERİ

ÇEŞMELER

ÇOCUK OYUN ALANLARI

ENGELLİ OYUN ALANI

SPOR SAHALARI (MİNİ FUTBOL, VOLEYBOL, ve BASKETBOL SAHALARI)

WC’LER

SEYİR TERASLARI (Kapalı ve Açık)

ANFi

OTOPARKLAR.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak