İstanbul’da bir başka sergi

Paylaş
 

 

Evren tasarımları – Kırmızı, sanatseverlerle buluştu. 

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi sergi salonu, akademisyen ressam İsmail Ateş’in “Evren Tasarımları-Kırmızı” isimli resim sergisine ev sahipliği yaptı.

Serginin açılışını Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, sanatçı İsmail Ateş ve Kuratör Erkan Doğanay’la birlikte gerçekleştirdi.

“KÜLTÜRÜ VE SANATI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Sanatçıyı tebrik ederek, çalışmalarına ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, Küçükçekmece’de kültürel ve sanatsal faaliyetlere destek vermeye devam edeceklerinin altını çizdi.

istanbulda-bir-baska-sergi-1

10 NİSAN’A DEK İZLENEBİLİR

Ressam Ateş’in çalışmalarında ağırlıklı olarak kullandığı kırmızı renk sanatçı için çok şey temsil ediyor. Kendisi için kırmızının, geçmişle bağını, tutkularını, gücünü, kararlılığını ifade ettiğini belirten Ateş’in sergisi 10 Nisan’a dek SKSM’de izlenebilir. Resimlerinde geometrik şekillerin de önemli bir yere sahip olduğu gözlenen sanatçının sergisinde, Doğu mimarisinden ve gündelik yaşayışından izlenimleri de görmek mümkün.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak