İstanbul’da artık kedilerin de bir oteli var

Paylaş
 

Üsküdar Belediyesi, bastıran çetin kış şartları akabinde sokaklarda yaşayan kediler için tasarladığı Kedi otellerini uygun parklara ve bahçelere yerleştirmeye devam ediyor.

Hayvan sever gönüllülerden oluşan ve bir sosyal sorumluluk projesi olan Em-Pati ile Üsküdar Belediyesi’nin ortaklaşa geliştirdiği kedi otelleri, Üsküdarlılar tarafından büyük beğeni görmüştü. Park ve bahçelerde 3 katlı olarak tasarlanan kedi evleri, soğuk kış günlerine girdiğimiz bu dönemde büyük ihtiyaç haline geldi. Sokak kedilerinin yoğun yaşadığı parklara, bahçelere ve site içlerine yerleştirilen kedi otelleri gönüllü vatandaşların ilgilenmesiyle büyük bir ihtiyacı da ortadan kaldırmış oldu.

İstanbul-da-artik-kedilerin-de-bir-oteli-var-uskudar-belediyesi-2

Üsküdar Barboros mahallesi’nde yaşayan hayvan severlerin talebi üzerine, Karayolları sitesi parkına kedi oteli yerleştirildi. Pilot bölge olarak Acıbadem’de başlanan proje ilk kez Koşuyolu’nda uygulandı.

Üsküdar Belediye başkanı Hilmi Türkmen de Karayolları sitesi parkına gelerek hayvanseverler ve proje sorumluları ile görüşerek teşekkürlerini iletti.
Başkan Türkmen, kedi otellerinin yerleştirildiği bölgelerin temizliklerinin daha sık yapılacağına da değinerek gönüllü olarak katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak