İnternetten alışveriş yaparken bunlara dikkat!

Paylaş
 

İnternetten alışveriş iyiden iyiye hayatımıza girdi ve hiç zaman harcamadan tüm ihtiyaçlarımızı internetten karşılayabiliyoruz. İnternet alışverişinin zaman dışında pek çok avantajı var. İstediğimiz ürün için tek tıkla fiyat karşılaştırmaları yapabiliyoruz ve en uygunu seçip alabiliyoruz, kargo ile kapımıza kadar geliyor. İnternetten alışveriş yapılır mı güvenilir mi soruları daha havadayken, aklımızdan en son geçecek şeyleri bile ( zeytinyağı, beyaz eşya, demonte mobilya)  almaya başladık. Düşünsenize eskiden mobilya mağazasına  gidilir, modeller renkler seçilir, en az bir ay da üretilmesini beklerdik. Şimdi modeli, rengi seçiyoruz, sipariş veriyoruz ve ertesi gün gardırop kapımızda.

Dünyanın her yerinde uygun fiyatları, kurulum ve kullanım kolaylıkları için tercih edilen demonte mobilyalar internet sayesinde artık ülkemizde de daha yaygın kullanılır hale geldi. Yatak odanız için gardrop, mutfağınız veya banyonuz için dolap, ofisiniz için çalışma koltuğu, salonunuz için TV ünitesi ve bir çok mobilyayı demonte, kutulu bir şekilde alıp kurabiliyoruz.  Kutuların içinde montaj kılavuzu ve kurulum için gerekli tüm malzemeler bulunuyor. Özellikle adore mobilya ürün kutuları bu anlamda çok iyi diyebiliriz, kurulum şemaları da epey açıklayıcı ve yönlendirici. Biraz da el beceriniz varsa demonte mobilya kurmak sizin için tam bir keyif olabilir. Ne kadar becerikli olursanız olun her zaman iki kişi çalışmakta da fayda var.

En büyük online satış sitelerinin hepsinde mobilya ve demonte mobilya satışı mevcut. Ayrıca üreticilerin kendi online mağazaları da var, yani seçeneğimiz oldukça fazla. Peki her site, her marka güvenilir mi? Öncelikle ürününü almayı düşündüğümüz markayı araştırmak en doğru başlangıç olabilir. Sitelerdeki yorumlar, sosyal medya hesaplarının aktif olarak kullanılıp kullanılmaması marka hakkında önemli ipuçları vermektedir. Facebook sayfalarında cevap verilmemiş sorular olan bir markadan uzak durmanızı tavsiye edebiliriz. Alışveriş sitesinin güvenilir olup olmadığı da başka önemli bir konudur. Kişisel ve banka bilgilerinizi güvence altına alan SSL sertifikası ve 3D secure şifresi kullanan siteleri kesinlikle tercih etmelisiniz. Demonte mobilya için yedek parça bulunabilmesi de önemli konulardan biridir. Örneğin taşınıyorsunuz ve kitaplığınız söküp tekrar birleştirme sırasında hasar gördü. Hasar gören parçayı temin edebileceğiniz yani bu konuda kendini ispatlamış markaları seçin. Melamin kaplı yonga levhalardan (suntalem) üretilen ürünler defalarca sökülüp takılmaya uygundur.

Mobilyanın ölçülerine dikkat etmeyi de unutmayın çünkü bazı sitelerde kullanılan görseller fena halde yanıltıcı olabiliyor. Kocaman gördüğünüz bir gardolap ancak bir keson boyunda bile gelebilir.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak yapacağınız demonte mobilya alışverişinden ve pratik kullanımından memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Hatta kurulumu o kadar eğlenceli ki  sadece kurmak için bile kendinizi evinizdeki mobilyaları değiştirirken bulabilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak