İNSANLARIN YAPTIĞI EN BÜYÜK HATA

Paylaş
 

Vuhuhu, nbr gençlik…

Coşkusuyla, gelen kişinin kim olduğunu hemen anladınız, dimi?

Süpersiniz.

Tabiki doğru.

I’m Mavi Kaptan.

Arkidişler neden bu kadar sarsılmış görünüyorsunuz?

Hayırdır kötü şeyler mi oldu, yoksa üşüyor musunuz?

Haklısınız hava soğuk, cebimiz daha da soğuk. Beraberce Akdeniz iklimine sahip sıcak yerlere gidelim, yaza döneriz 🙂

Biraz gırgır, biraz şamata sonrası normale dönme vaktidir. Kimileri normale dönemiyor. Napalım, onlar kendi iradeleriyle hareket etmeyi seçmedikleri için doğaldır diyoruz sadece.

İnsanoğlu kendi düşünceleri ve iradesi ölçüsünde yaşadığı sürece başarılı işler çıkarabilir. Burada karıştırılmaması gereken bir konu ise, “nasıl yani, fikirleri dikkate almayalım mı” sorusudur.  Tabi ki fikirleri derleyip, kendin için en uygun yolu geliştirmek, olması gereken bir durumdur.

insanlarin-yaptigi-en-buyuk-hata-mavi-kaptan-tuna-3

Baskı ve korku içerisinde, “ben bunu yaparsam tepkiler ne olur” şeklinde aklından geçen olumlu şeyleri frenlemek, yaşamsal olarak bireyin sadece dünyada bir görüntüden ibaret olmasını sağlar. Ve bu şekilde kendi iradesini yansıtamayan insanlar, çeşitli güç noktalarını ele geçirdiklerinde bulundukları ortamlara problem olmaktan öteye geçemezler. Tabi iç dünyalarını söylemiyorum, kaos kaos 🙂

Dünyada iz bırakan ve çevresi tarafından sevilen insanlara baktığımızda ise; öz güveni yerinde, kendi düşüncelerini hayatına yansıtabilen, pozitif kişiler olduğunu rahatlıkla görebiliriz.  Başkalarının yönlendirmeleri insana çoğu kez yarar sağlamamıştır. Özellikle günümüz dünyasında birçok kişinin kendisine küs olduğu, şahsına bile faydasının olmadığı apaçık ortadayken, başka iradelerin esiri olmamak sağlıklı yaşam için bir şarttır.

Seni senden fazla kimse düşünüp, senin için bir şeyler yapamaz. Kendin için yaş aki başkalarına zararın olmasın. Kendi doğrularını kabullen ki rüzgarda savrulan olmayasın. Ben senin için neyin doğru olduğunu bilemem, hayalini, yeteneğini, arzularını vs. sana ait çokşeyi bilemem ve senin sana göre doğru kabul edip yaptıklarını yönlendirmeye çalışıp, bu yanlış böyle yapmalısın diyorsam ( genel toplumsal kurallar, kanunlar vs hariç) üzgünüm ama ben sana saygı duymuyorum demektir, sende bana inanıyorsan sen, sen değilsin, bensin 🙂

insanlarin-yaptigi-en-buyuk-hata-mavi-kaptan-tuna-2

Cidden son döneme baktığımda, garip bir şekilde insanlar birbirini yönlendirip, kontrol altına tutmaya çalışıyor. Hayırdır, sen ne ayaksın dediğinde ise ardından bir gölge gibi dik, kavgacı,ukala vs yakıştımalar beraberinde geliyor.

Yaşam sahanıza kimsenin girmesine izin vermeyin arkadaşlar. Herkesin yaşam sahası kendisine özeldir. Bizlerin yerine kimse doğmadı,  yerimize ölenler olmayacak.

Napayım canım benim, zaman yetmiyor. Yapacak o kadar çok şey var ki üzülmeye bile vaktim yok. Çoğu zaman kayıp olmam normal yani. Kısaca bana 5 ömür daha lazım.

Bu yıl Yeni Malatyaspor Süper Lig’e çıkmalı diyoruz ve mevzumuzu böylece kapatıyoruz. Pizza ısmarlayan varsa geleyim. El arabada sokak kokoreçte olabilir. Babalar yapıyor arkidiş. O ne müthìş bir tat ve lezzet, dehşetül vahşet. Öpüyüm hepinizi.

Dünya nefes alma günümüz kutlu olsun, tempolu alın lütfen 🙂

 

Sevgilerimle

Mavi Kaptan Tuna

www.heykadin.com.tr

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak