Hook Lifting’i daha önce duydunuz mu?

Paylaş
 

Gelişen teknolojiye paralel olarak tıp dünyasında da büyük gelişimler yaşanıyor. Hayatımızı kolaylaştıran yeni tedavi yöntemleriyle geleceğe daha öz güvenle bakabiliyoruz. İşte bu yeni tedavilerden birisi de Hook Lifting…

Dilerseniz bu yöntemi daha yakından tanıyalım…

 

Özel İçerik: heykadin.com

Hook lifting gündelik yaşamı etkilemeden daha genç, daha canlı bir yüze kavuşturmak için biyomedikal mühendislik tarafından tasarlanmış yeni bir yöntemdir.  Yüzümüz yaşlanmanın ilk belirtilerinin göründüğü alandır, bunu biraz yavaşlatmak, tersine çevirmek artık bu yöntemle ameliyatsız olarak mümkün olabiliyor. İşinizden gücünüzden kalmadan tatil planlarınızı ertelemeden sadece 15 dk ayırarak yepyeni bir yüze kavuşabilirsiniz. Medicana Çamlıca Hastanesi’nden Estetik ve Plastik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural, Hook Lifting işlemini anlattı.

Cerrahi Öncesi Son Durak

Birçok noktada insanların tercih ettikleri bir uygulama olmaya aday olan bu yöntemin etkisinin tamamen oturması için inflamasyon sürecinin tamamlanması gerekiyor. Uygulamadan sonra 3 ay kadar bir süre daha yüzdeki gençleşme ile ilgili değişiklikler devam ediyor. Kalıcı sonuç 3. ayda oluşuyor ve etkisi 2 yıl sürebilmektedir.

hook lifting

Hook lifting kimlere uygulanabilir?

Hook lifting kanca şeklinde bir iğnenin içinde sarmal şeklinde dolanmış olan bir doku tutucu sentetik materyalden oluşuyor. Temel felsefesi uygulandığı alandaki dokuya yapışarak doku reaksiyonu yaratması ve bu sebeple gerilme meydana getirmesidir. Diğer tekniklerden farklı olarak doku inflamasyon süreci ile gerginlik yaratılmış olur. Yüzde sarkma kırışıklık gibi şikayetleri olan birçok kişide rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Nasıl Uygulanıyor?

Hook lifting tamamen ayaktan tedavi uygulamaları içinde yer almaktadır, bireyler bu işlem için öğlen arasında misafir olup, öğleden sonra da iş yerlerine işlerinin başına dönüyorlar. Metod ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmez. Topikal ya da Iokal anestezi ile uygulanır.

Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyIe eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağdokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir.

Hastaların duydukları ağrı sadece iğne batması kadar olduğu için öncesinde sürülen kremler ile ağrı duymalarını engelliyor bu yüzden herhangi bir anestezi uygulamamıza gerek kalmaksızın işlem uygulanabilmektedir.

Etkisini hemen görmemiz mümkün mü ve ne kadar sürüyor?

İlk yapıldığında bir canlılık fark etmek mümkün ama esas vurucu etkisi 3. Ayda ortaya çıkıyor ve etkisi 24 ay kadar sürüyor. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir şişlik ve morluk nadiren de olsa olabilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak