HAYATA KISA NOT

Paylaş
 

Her gece sıcacık yatağımıza uzanıp ağrısız sızısız uyumaya hazırlanırken bir taraftan da yumuşacık yorganımızı çekiştirirken hiç düşünüyor muyuz?

Hayat dediğimiz şeye pamuk ipliğiyle bağlıyız aslında…

Yaşadığım bir rahatsızlıktan dolayı 1 haftalık mecburi hastane serüvenin ardından, orada yaşadıklarım ve gördüklerimden sonra hayata ve kendime en mühim notum şu oldu: ‘’Sağlık en büyük varlık’’.

Uzadıkça uzayan bitmek bilmeyen geceleri, sürekli kulağında yankılanan acil anonsları, sağlam insanı hasta eden o hastane kokusu, o kokuyu uzun zamandır solumak zorunda kalan boylu boyunca yatan hastalar, ağlayanlar sızlayanlar, koridorlarında yürüdükçe her kapısında farklı bir acıya şahit oluşlar, elinde tahlil sonuçlarıyla gideceği yeri arayan, ne yapacağını bilemeyen çaresiz ve en acısı da kimsesiz teyzeler, anneler…

İnsanoğlu aslında sağlıklı iken ne kadar gereksiz şeyleri kafasına takıyormuş meğer.

Refakatçısı bile olmayan nice hastalar bir başına hastane odalarında yatarken sizin yanınızda bir sevdiğiniz, yakınınız var ise her şeyden önce onun ve hayatın kıymetini bilin. Dakikalarınızı en güzel şekilde yaşayın. Çünkü şükretmek için o kadar çok nedenimiz var ki.

Dünyanın işi biter mi? Hep bir koşturmaca hep bir meşguliyet. Uğraş dur. Bizden geriye kalan bir gülüş, bir dokunuş, bir tatlı söz bu hayatta.

Şükredin!

Kırmayın kimseyi incitmeyin.

Sevin hem de çok sevin. Herkesi sevin her şeyi sevin.

Gönül aynanızdan kötü anıları silin. Önünüze bakın.

Söylenmeyin, sitem etmeyin, kafaya hiçbir şeyi takmayın, takılmayın

Okuyun, kendinize zaman ayırın

İhtiyacı olanın yanında olun.

Sevdiklerinizi ihmal etmemeye çalışın.

Her gün annenizi arayın.

Siz çok özelsiniz unutmayın!

Ruh ve beden sağlığınızı çok basit nedenlerle kaybetmenize müsaade etmeyin!

Çünkü hayat çok kısa…

 

Sevgiyle kalın

Dilek Ufuk / www.heykadin.com.tr

Gazeteci

  • Site Yorum

Bir yorum bırak