Hayat Okulu’nda yeteneği geliştirme fırsatı

Paylaş
 

İnsan odaklı belediyecilik anlayışının en başarılı örneklerinden birine Hayat Okulu projesiyle imza atan Küçükçekmece Belediyesi, yaz boyunca 2100 öğrenciye ücretsiz sanat ve meslek kursundan faydalanma imkanı sağladı.

Küçükçekmece Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği Hayat Okulu projesi kapsamında, Cennet ,Sefaköy ve Atakent Kültür ve Sanat Merkezleri’nde uzman eğitmenlerden pek çok branşta sanat ve meslek eğitimi alan kursiyerler, yeteneklerini geliştirerek, meslek sahibi oldu.  Yaz dönemi boyunca, Atakent, Cennet, Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezleri’nde açılan kurslardan toplamda 2100 vatandaş yararlandı.

GÜZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLADI

Proje kapsamında; İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça, Diksiyon, Temel Muhasebe, İşaret Dili, Bilgisayar Kullanımı, Ofis Programları, Grafik ve Animasyon, Fotoğraf Çekimi, Emlak Danışmanlığı gibi meslek kurslarının yanı sıra, Gitar, Keman, Bağlama, Piyano, Resim, Drama, Uygulamalı Tiyatro ve Halk Oyunları branşında sanat kursları da uzman eğitmenler tarafından veriliyor.

Kültür ve sanat merkezlerinde aynı branşlarda güz dönemi kayıtları da başladı. Kendilerini ve yeteneklerini geliştirmek isteyen vatandaşlar, kayıtlarını Kültür Merkezleri danışmalarından yaptırabilir.

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak