Gazzeli Minik Ayş Abbu Hattaf ağlattı

Paylaş
 

Türkiye’de tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine dönecek olan Gazzeli yaralılar, Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’u gezdi.

 

Özel İçerik: Heykadin.com.tr

İsrail’in saldırıları sırasında yaralanan ve tedavileri için İHYA-DER tarafından Türkiye’ye getirilen 10 Gazzeli eski sağlıklarına kavuştu. Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavileri tamamlanan Gazzeli yaralılar yurtlarına geri dönmeye hazırlanıyor.

Gazzeli Gaziler Türkiye’den ayrılmadan önce son kez İstanbul’u gezmek istediler. İHYA-DER’in isteği üzerine Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından araç tahsis edildi.

Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’u gezen Gazzeli yaralılar, gezi öncesi Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı yaptı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaralı Gazzelilerle sohbet etti.

gazze-uskudar-1

YAŞADIKLARI DEHŞETİ ANLATTILAR

Başkan Türkmen ile Gazzeliler arasında duygusal görüşme yaşandı. Yaralı Gazzeliler, İsrail’in bombardımanı sırasında yaşadıklarını anlattılar. Saldırı sırasında yaralanan ve yakınlarının çoğunu kaybeden Gazzelilerin dramı dinleyenleri duygulandırdı ve ağlattı.

Yaralı Gazzeliler duygularını, “Türkiye’ye ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. Burada, kendimizi kendi vatanımızda gibi hissettik. Bütün dünya bizi yalnız bırakırken Türkiye yanımızda oldu. Allah, Türkiye’den ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun” dedi.

İsrail’in saldırısı sırasında karnına şarapnel parçası isabet ettiği için yaralanan 5 yaşındaki Ayş Abbu Hattaf  sevimliliği ile ilgi odağı oldu. Zafer işareti yapan Hattaf’a Başkan Türkmen tarafından çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Gazzeli yaralılar, Başkan Türkmen’in talimatıyla gittikleri mağazada üzerlerine kıyafet aldılar.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak