Fotoğrafta güzel görünmenin sırrı

Paylaş
 

 

Güzel olduğunuzu ancak fotoğraflarda güzel çıkmadığınızı düşünüyorsanız bu önerileri dikkate alın.

Birkaç püf noktayla artık fotoğraflar çok daha güzel çıkabilirsiniz…

Bazı insanlar çok güzel olmasalar bile fotoğraflarda çok güzel çıkarlar. Peki, fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları neler?

İşte Fotoğrafta güzel görünmenin sırrı

– İlk kural rahat olmak… Fotoğraflarda poz vermemeye dikkat edin. Ya da poz vermiyormuş gibi davranın.

– Eğer özel bir çekim yapıyorsanız sürekli hareket halinde olun. Fotoğrafçı mutlaka doğal pozlarınızı yakalayacaktır.

Makyaj Artisti Troy Jelsen alkollüyken kontrolünüzü kaybetmeye başlayacağınızı ve flaş ne kadar parlak olursa olsun gözlerinizin düşük görüneceğini söylüyor.

fotografta-guzel-gorunmenin-sirri-1

– Eğer dış çekim yapıyorsanız gün batımında yapılan fotoğraflar daha güzel çıkacaktır. Ünlü fotoğrafçı Jack Guy gün batımı ışığının sizi çok güzel göstereceğini söylüyor. Aşağıya doğru daha az gölge oluşacağından göz altlarınızdaki torbalar fotoğrafta görünmeyecek Güneş göz altındaki bölgeyi aydınlatacak ve daha genç görünmenizi sağlayacak.

Patti Wood uzatarak söylenen “i” harfi dudak kenarlarını yukarı kaldırdığı için çekim esnasında Money kelimesinin söylenmesinin doğru tercih olacağını söylüyor. Money derken göz çevrenizde oluşan mimik çizgileri içten gelen bir gülümseme hissini verecektir.

– Dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümserseniz yüzünüz gergin görünmeyecektir.

Olduğunuzdan daha kilolu görünmek istemiyorsanız ve doğal görünüm elde etmek istiyorsanız dik durarak kollarınızı vücudunuzun yanında tutun ancak kesinlikle vücudunuza yapıştırmayın

Gıdık bölgenizin belli olmamasını istiyorsanız çenenizi yukarıda tutarak objektife gülümsemelisiniz.

Boyunuzun yukarısından yapılan çekimlerle daha ince, aşağıdan yapılanlarla daha uzun görüneceksiniz. Direkt açılı çekimlerde ise duruşunuzda bozukluk varsa ya daha kilolu ya da daha kısa görüneceksiniz.

fotografta-guzel-gorunmenin-sirri-3

– Duruşunuz direkt objektife dönük olmamalı. Hangi profilden daha güzel göründüğünüze karar verin ve küçük açılı bir yan duruş sergileyin.

– Ferah hissetmek ve bu ifadeyi hissettirmek için gözlerinizi çekimden önce biraz kapatın. Çekim esnasında açın, farkı göreceksiniz.

– Aynı zamanda giyiminiz de çok önemli. Özel bir gün için yapacağınız çekimlerde günün trendlerini değil, klasik stili tercih edin. Yıllar önce çektirdiğiniz fotoğrafları sevgilinize gösterirken ne kadar da komik giyinmişim, ama o zamanın modası öyleydi şeklinde yaptığınız açıklamaları unutmayın.

İmaj danışmanları, böğürtlen tonlarında ışıltılı bir rujun herkese yakışacağını söylüyor. Flaş patladığında sizi donuk gösterecek bej tonlardan ve sert gösteren aşırı parlak renklerden uzak durun.

 

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak