Fikirtepe inatçısı trilyonlar mı kazandı?

Fikirtepe İnatcisi
Paylaş
 

Fikirtepe İnatçısı olarak bilinen Alaattin Demirel ile acele kamulaştırma yasası sonrası anlaşma sağlayan Vartaş Yapı, anlaşmayı ve şartlarını değerlendirdi.

 

Artık kentsel Dönüşüm bölgesi deyince akıllara gelen ilk yer olan Fikirtepe’de son günlerde oldukça önem teşkil eden gelişmeler yaşanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Fikirtepe bölgesinde acele kamulaştırma yasasını yürürlüğe sokması sonrası firmalar hızla tapularını almaya başlamışlardı. Sözleşme imzalamaya yanaşmayan hak sahipleri için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, firmalara hak sahiplerine göndermesi amacıyla göndermiş olduğu tebligatlar için şu açıklamayı yapmıştı.

“İlgili Firmalar tarafından, bakanlıkça firmalara gönderilen tebligatların tebellüğ tarihinden itibaren en geç bir hafta içerisinde proje uygulaması dışında kalan maliklere, noter kanalıyla ekine tip sözleşme de eklenmek suretiyle 15 gün süre zarfında anlaşmaları gerektiğine dair ihtarname çekilecek.”

Fikirtepe inatçısı’na fazladan hak verilmedi

İsmi basında Fikirtepe İnatçısı olarak bilinen Alaattin Demirel’in bulunduğu parsel toplamda 5 kardeş arasında,yani 5 hissedara ait. Her bir hissedar başına da ilgili parselden 47.2 metrekare alan düşüyor. Yani yapılan sözleşmede 236 metrekare üzerinden anlaşma yapıldı. Vartaş Yapı, diğer hak sahiplerine sözleşmede ne vermeyi kabul ettiyse, Alaattin Demirel ile sözleşmesinde de aynısını verdi.

Ömer Faruk Barata: Sözleşme diğer hak sahiplerinin imzaladıkları sözleşmeler ile aynı

Vartaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Barata konu ile ilgili dedikoduları sonlandıracak şu açıklamada bulundu;
“Alaattin Demirel ile imzalanan sözleşme konusunda çok fazla asılsız iddia ortaya atıldı. Bunların kesinlikle doğru olmadığını belirteyim. Yapılmış olan sözleşme diğer hak sahiplerinin imzaladıkları sözleşmeler ile aynıdır. Kesinlikle fazladan bir hak verme durumu söz konusu olmamıştır. Hak sahiplerimiz bu konuda içlerini ferah tutabilirler. “

www.fikirtepe.com.tr

  • Site Yorum

Bir yorum bırak